همشهری آنلاین: رئیس جمهوری آمریکا و کاخ سفید به آزمایش موشکی کره شمالی که صبح روز یکشنبه انجام شد، واکنش نشان دادند.

 واکنش ترامپ وکاخ سفید به آزمایش موشکی جدید کره شمالی

به گزارش ايرنا به نقل از شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار تحریم های قوی تر علیه کره شمالی پس از آزمایش موشک بالستیک توسط این کشور شد.

براساس اعلام ژاپن، 30 دقیقه بطول انجامید تا این موشک در دریای ژاپن فرود بیاید.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد که پیونگ یانگ مدتهاست که یک تهدید آشکار بوده است. در بیانیه کاخ سفید آمده است: اجازه بدهید این اقدام تحریم آمیز اخیر منجر به درخواست برای اجرای تحریم های بسیار قوی تر علیه کره شمالی شود.

کاخ سفید اعلام کرد: با توجه به اینکه موشک آزمایش شده توسط کره شمالی بیشتر نزدیک به روسیه بوده تا ژاپن، دونالد ترامپ نمی تواند تصور کند که روسیه از این آزمایش رضایت داشته باشد.

پیش از این فرماندهی اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرد که این شلیک موشک را رهگیری کرده و اعلام کرد که تهدید برای آمریکای شمالی نیست. یک سخنگوی این ستاد فرماندهی گفت: نوع این موشک مورد ارزیابی قرار گرفت و شلیک این موشک مربوط به موشک بالستیک قاره پیما نمی باشد.

این آزمایش موشکی کره شمالی در حالی اوایل روز یکشنبه انجام شد که تنش ها در شبه جزیره کره بالا است به طوریکه ترامپ ماه گذشته هشدار داده بود که احتمال یک 'مناقشه جدی، جدی' با پیونگ یانگ وجود دارد. با این حال ترامپ گفته حاضر است با رهبر کره شمالی در مورد برنامه موشکی و هسته ای این کشور مذاکره کند.

کد خبر 370007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =