همشهری آنلاین: روسیه ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی جدید کره شمالی خواستار خویشتن داری همه طرف ها در این رابطه شد.

روسیه آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر تیتوف» معاون اول وزارت خارجه روسیه ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی جدید کره شمالی خواستار خویشتن داری طرفین برای جلوگیری از شدت تنش ها شد.

همزمان با این اقدام وزارت خارجه روسیه، یکی از سناتورهای این کشور نیز با انتشار پیامی وجود ضمانت های دوجانبه را شرط حل بحران موجود در شبه جزیره کره دانست.

سناتور «کنستانتین کاساچف» در پیام خود نوشت: تنش های موجود در شبه جزیره کره فقط از طریق دیپلماتیک و با بکارگیری ضمانت های کامل و دوجانبه از جمله عدم مداخله و اجرای قطعنامه های شورای امنیت امکان حل شدن دارد.

ارتش کره جنوبی بامداد روز دوشنبه از شلیک یک موشک توسط کره شمالی خبر داد. این موشک از منطقه «وونسان» در شرق کره شمالی پرتاب شده است.

متعاقب این آزمایش، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن تازه ترین آزمایش موشکی کره شمالی، از همکاری با دیگر کشورها از جمله آمریکا برای اتخاذ اقدامات سختگیرانه علیه پیونگ یانگ خبر داد.

وی در این باره گفت: همانگونه که در نشست جی ۷ توافق کردیم، مسئله کره شمالی از جمله اولویت های جامعه جهانی است و به همین جهت در همکاری با آمریکا، اقدامات ویژه ای را برای مهار پیونگ یانگ اتخاذ خواهیم کرد.

آبه همچنین گفت: ژاپن نهایت تلاش خود را برای حفاظت از مردمش به خرج خواهد داد و برای حل مسئله ارتباط نزدیک خود را با کره جنوبی و دیگر کشورها حفظ خواهد کرد.

کد خبر 371739

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha