چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: "کریستوفر رای"، یکی از مقام‌های سابق در وزارت دادگستری دولت جورج بوش جانشین جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی ‌ش.

 سنای آمریکا کریستوفر رای را برای رهبری اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) تایید کرد تا این فرد جانشین جیمز کومی شود که به طور ناگهانی توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اخراج شده بود.

کومی در بحبوحه تحقیقات درباره مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا کنار گذاشته شد.

کریستوفر رای در دولت جورج بوش، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مسوول نظارت بر تحقیقات درباره جعل شرکت‌ها بود.

رای ۵۰ ساله، اف‌بی‌آی را در برهه چالش‌برانگیزی به ارث می‌برد. کومی در داخل این سازمان شخصیتی مورد تحسین بود.

سناتور امی کلاوچار، از دموکرات‌های مینه‌سوتا در جلسه سنا گفت: این برهه دشوار برای تصدی شغلی دشوار است. همانطور که می‌دانیم مدیر پیشین اف‌بی‌آی به دلیل تحقیقات روسیه اخراج شد. دادستان کل سابق موقت اخراج شد. و  طی همين چند ماه اول كار اين دولت ما شاهد اخراج‌های متعدد در دولت بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،کریستوفر رای ماه گذشته حمایت تمام اعضای کمیته قضایی سنا را به دست آورد و دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان خطاب به او تاکید کردند تا هرگز اجازه ندهد سیاست وارد کار این سازمان شود.

رای در جلسه تاییدیه سنا با تاکید بر استقلال خود گفت: وفاداری من به قانون اساسی و قانون است. این‌ها در طول کارم راهنمای من بوده‌اند و این راه را ادامه خواهم داد.

کریستوفر رای، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ معاون دادستان کل آمریکا بوده و بر واحد جنایی وزارت دادگستری آمریکا نیز نظارت داشته است. او همچنین قبل از این سمت به عنوان معاون دادستان منطقه شمالی جورجیا فعالیت داشته است.

کد خبر 378146

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی