چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: نشریه آلمانی اشپیگل با طرح این مسئله که دونالد ترامپ از بیماری دمانس یا زوال عقل رنج می‌برد یا نه؟ به نقل ازمتخصصان مغز واعصاب نوشت: نتایج بررسی‌های این متخصصان در خصوص ترامپ بسیار عجیب بوده است.

دونالد ترامپ

به گزارش ایرنا به نقل از اشپيگل؛ متخصصان مغز و اعصاب مصاحبه‌های دونالد ترامپ را مورد تحلیل قرارداده ونتایج آن در مجله علمی (STAT) آمده است .متخصصان طرز بیان وی را مورد مقایسه و کلمات او را مورد بررسی قرار داده وبه نتایج عجیبی دست یافته اند.

این نشریه آلمانی افزود: یکی ازمتخصصان می‌گوید من یک صحنه از مصاحبه دونالد ترامپ را بطور تصادفی در اشپیگل آنلاین دیدم که رئیس جمهوری آمریکا در باغ گل رز با 'کلاوس یوهانس' رییس جمهور رومانی در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد . یک خبرنگار پرسید که آیا درباره تسهیل ویزای مردم رومانی صحبت می‌کند.ترامپ در پاسخ گفت ما نمی‌خواهیم چیزی درباره آن بگوییم.وی درادامه می‌گوید ما در این باره صحبت کرده ایم.

این نشریه آلمانی نوشت:همچنین ترامپ درتوییتر خود کلماتی می‌نویسد که معنایی ندارد و خبرنگاران و رسانه‌ها نمی‌توانند آن را توضیح دهند . وی دائما اشتباه می‌کند و یا درباره وقایعی می‌نویسد که این وقایع اتفاق نمی‌افتد.

این نشریه آلمانی اضافه کرد: اما باید گفت که آیا ایالات متحده با این رئیس جمهور باز هم می‌تواند ادامه دهد ؟ همه این مرد را در کاخ سفید می‌شناسند که حملات وحشیانه ای را بر ضد مطبوعات انجام می‌دهد و به آنها توهین می‌کند. در واقع تحلیلگران می‌گویند مرزها واستانداردهایی وجود دارد که رئیس جمهور یک کشور باید داشته باشد اما دونالد ترامپ این استانداردها را ندارد.

این نشریه افزود:گفته می‌شود روزنامه نگاران سیاسی تمایل دارند اشتباهات را بزرگ کنند.اما‌ آیا اقدامات ترامپ فقط یک اشتباه است؟ یکی از متخصصان می‌گوید اگر دونالد ترامپ پدر من بود وی را نزد پزشک می‌فرستادم. یک فرد 71 ساله ممکن است دارای مشکلاتی باشد که خوب نیست.

این نشریه آلمانی درادامه نوشت:STAT که یک پورتال علمی است به ارائه اخبار سلامتی و پزشکی و همچنین اکتشافات علمی تخصصی می‌پردازد و مورد مهارت‌های زبان مقالات زیادی در آن یافت می‌شود.

نشریه اشپیگل در ادامه نوشت: این پورتال علمی می‌نویسد، دانشمندان درباره زبان و سخن گفتن دونالد ترامپ از سی سال پیش تاکنون تحقیق کرده و متوجه شده اند زبان ترامپ طی این مدت به طرز محسوسی تغییر کرده است. در مصاحبه‌های وی در دهه نود، استفاده از لغت‌ها توسط وی بسیار غنی است. اما وقتی به اظهارات اخیر وی و در 10 سال گذشته دقت می‌کنیم ، وی در حال حاضر به طور مداوم از تکرار واژگان استفاده می‌کند و تعداد لغات وی تا حد زیادی کاهش یافته است . وی هنگامی که درباره موضوع پیچیده ای سخن می‌گوید ثبات فکری خود را از دست می‌دهد.

این نشریه آلمانی نوشت: وی گاهی مانند یک عروسک خیمه شب بازی سخن می‌گوید. اما باید دید که چه چیزی ممکن است باعث این تغییر در سخن گفتن وی شده باشد ؟STAT این را از متخصصین مغز واعصاب پرسیده است . البته تشخیص از راه دور صحیح نیست. اما دانشمندان معتقدند که از دست دادن توانایی صحبت ممکن است نشان دهنده کاهش در عملکرد ذهن باشد . در بدترین حالت، این اولین نشانه از بیماری دمانس یا زوال عقل است.این امر می‌تواند یک یافته بسیار نگران کننده باشد، اگر درست باشد، نه تنها برای دونالد ترامپ و خانواده اش، بلکه برای کل جهان نگران کننده است.

این نشریه در ادامه نوشت : اما ممکن است مسئله دیگری وجود داشته باشد. ممکن است که دونالد ترامپ تحت تاثیر استرس قرار می‌گیرد و اینگونه سخن می‌گوید و یا اینکه خیلی کم می‌خوابد و این تاثیر منفی در سخن گفتن وی مشخص می‌شود در واقع خواب بسیار کم دارای تاثیر منفی بر توانایی‌های فرد و توانایی بیانی وی دارد.

این نشریه آلمانی در ادامه افزود: دونالد ترامپ مسن ترین فردی است که آمریکایی‌ها تا به حال به عنوان رییس جمهور خود برگزیده اند . در حقیقت سن و سال در پویایی فکری و روحی نقش مهمی را بازی می‌کند . ' هارولد بورن اشتاین ' دکتر دونالد ترامپ وی را در رقابت‌های انتخاباتی از نظر سلامتی در بهترین حالت برای یک داوطلب ریاست جمهوری ارزیابی می‌کرد . اما به نظر می‌رسد که این موضوع زیاد جدی نبوده است.

دکتر ترامپ گفته بود کبد و تیروئید وی در حالت نرمال قرار دارد . وی گفته بود که ترامپ سیگاری نیست و الکل مصرف نمی‌کند ، سطح هورمون تستوسترون وی نیز خوب است.

این نشریه آلمانی در پایان نوشت : افرادی که از زوال عقل رنج می‌برند، باید به دقت مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرند و بهترین راه این است که آنها همیشه تحت کنترل باشند.

کد خبر 376039

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها