همشهری‌انلاین: رائول کاسترو،رئیس‌ جمهور کوبا گفت: موضع سرسختانه دونالد ترامپ در قبال روابط آمریکا با کوبا به مثابه یک «پسرفت» در این روابط تلقی می‌شود و هرگونه راهبردی که به دنبال از بین بردن انقلاب کوبا چه از طریق اعمال فشار و چه از طریق روش‌های ظریف‌تر دیگر باشد شکست خواهد خورد.

رائول کاسترو، رئیس‌جمهور کوبا در سخنرانی خطاب به یک نشست پارلمان کوبا که از تلویزیون این کشور پخش شد، گفت:این مواضع یادآور "لفاظی‌های قدیمی و خصمانه" هستند که مشخصه دوران جنگ سرد است.

کاسترو درعین حال از طرح دولت ترامپ برای برچیدن تدریجی طرح دولت باراک اواباما با هدف بهبود روابط با کشورش انتقاد کرد.

این اظهارات کاسترو که کمتر از یک هفته قبل از سالگرد بازگشایی سفارت کوبا در واشنگتن در ۲۰ ژوئیه مطرح می‌شود، در واکنش به حرف‌های ترامپ خطاب به جمعی از فعالان ضد حکومت کوبا در میامی آمریکا در ماه ژوئن است که در جریان آن ترامپ به اعلام قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای سفر آمریکایی‌ها به کوبا، ممنوع شدن روابط با یک شرکت گردشگری کوبایی مرتبط با ارتش این کشور و تاکید مجدد بر تحریم‌های تجاری آمریکا علیه کوبا پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاسترو ۸۶ ساله این تدابیر جدید دولت آمریکا را شدیدتر کردن تحریم‌های آمریکا علیه کشورش که از سال ۱۹۶۲ تاکنون اجرا شده است دانسته و  همچنین از آنچه که دخل و تصرف در کوبا بر سر مسائل حقوق بشری خواند، انتقاد کرد.

او افزود: کوبا خیلی چیزها برای افتخار کردن دارد و مجبور نیست که از آمریکا یا هر طرف دیگری درس یاد بگیرد.

رئيس‌جمهور كوبا همچنین از تمایلش برای «گفت‌وگوی محترمانه» و مذاکره بر سر مسائل دو جانبه بر مبنای برابری و به رسمیت شناختن حاکمیت و استقلال کشورش خبر داد.

کد خبر 376197

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha