مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا که کاخ سفید را گرفتار بحران تازه‌ای می‌بیند، تلاش می‌کند تا نگرانی‌های عمومی درباره تقلای دامادش برای ایجاد خط ارتباطی محرمانه با روسیه را کاهش دهد و تمامی اتهام‌ها علیه او را "ساختگی" خواند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شنبه شب (6 خرداد) پس از بازگشت از اولین سفر خارجی‌اش،‌ تلاش کرد تا به نگرانی‌ها درباره ارتباط مشاورانش با روسیه خصوصا تماس‌های جارد کوشنر، دامادش رسیدگی کند.

طبق گزارش رسانه‌ها، ترامپ یکشنبه در کاخ سفید دیداری با وکلای سرشناس داشت که به احتمال زیاد موضوع آن تازه‌ترین تحولات درباره ارتباط آمریکا با روسیه بود.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، کاخ سفید در حال ایجاد یک یگان ارتباطی به رهبری جارد کوشنر، استیون بنن، مشاور ارشد رئیس‌جمهور و راینس پریبس، رئیس دفتر کاخ سفید است تا به این جنجال واکنش دهند.

ترامپ که طی ۹ روز سفر خارجی‌اش از توئیتر فاصله گرفته بود، یکشنبه مجددا پیام‌هایی منتشر کرد و اتهام ارتباط با روسیه را "خبر جعلی" و "دروغ‌های ساختگی" خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، او در یکی از پیام‌ها نوشت: "معتقدم که بسیاری از درزهای اطلاعاتی که از کاخ سفید انجام مي‌شود، دروغ‌های ساختگی ساخته دست رسانه‌های جعلی است."

او در پیام دیگری که همچون همیشه دارای غلط دیکته بود، تاکید کرد: "وقتی شما کلمات "منابع می‌گویند" را در رسانه‌های جعلی می‌بینید در حالی که آنها به اسامی اشاره نمی‌کنند، احتمال خیلی زیادی وجود دارد که آن منابع وجود خارجی نداشته باشند و تنها ساخته دست نویسندگان اخبار جعلی باشند.#اخبار جعلی دشمن است!"

با این حال رسانه‌های آمریکایی آرام ننشستند و عصر همان روزی که ترامپ از سفر بازگشت، واشنگتن پست گزارشی درباره پیشنهاد جارد کوشنر به روس‌ها منتشر کرد که طی آن، داماد ترامپ خواستار ایجاد کانال ارتباطی محرمانه به دور از دید آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا با روسیه شده بود.

چنانچه مذاکره میان کوشنر و روس‌ها تایید شود، سوال‌هاي جدیدی درباره ارتباط تیم ترامپ با مسکو مطرح می‌شود.

در همین حال هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره این اتهامات صحبت نکرد اما به صورت کلی گفت: "ما با شماری از کشورها ارتباطات غیر علنی و محرمانه داریم... من درباره آن نگرانی ندارم."

جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا هم در اظهارات مشابهی گفت: "از نظر من هم عادی است و هم قابل قبول."

کد خبر 371715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار