جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تملک هرگونه دارایی در روسیه را تکذیب کرد و گفت هیچگونه ارتباطی با روسیه ندارد.

 ترامپ: هیچ ارتباطی با روسیه ندارم

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا در روز پنجشنبه تاکید کرد هیچگونه رابطه ای، از هر نوع که باشد، با روسیه ندارد.

ترامپ این سخن را در پاسخ به لستر هالت خبرنگار ارشد این شبکه تلویزیونی که از وی درباره کارهای تجاری اش در روسیه پرسید، بیان کرد. او گفت: هیچ کار تجاری در روسیه انجام نمی دهد.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: از یک شرکت حقوقی خواسته است نامه ای به سناتور لیندزی گراهام ارسال کرده و در آن تاکید کند آقای رئیس جمهور هیچگونه ارتباط مالی با روسیه ندارد.

لیندزی گراهام رئیس کمیته قضایی کنگره درارتباط با مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا است.

ترامپ تاکید کرد: من هیچ سرمایه گذاری در روسیه انجام نداده ام. در روسیه هیچ ملکی ندارم. خیلی ها فکر می کنند من در مسکو مالک ساختمان های اداری هستم. من در روسیه هیچ ملکی ندارم.

ترامپ همچنین در این مصاحبه به مساله اخراج جیمز کومی رئیس اف بی آی اشاره کرد و گفت از وی (کومی) پرسیده است که آیا (ترامپ) به خاطر اتهام ارتباط با روسیه تحت بررسی های این سازمان قرار دارد که جواب وی (کومی) منفی بود.

ان بی سی اظهار کرد: بسیار نامعمول است که کسی از رئیس اف بی آی بپرسد آیا موضوع تحقیقات این سازمان قرار دارد و بعد به او جواب هم داده شود.

ترامپ همچنین ادعا کرد که از یک تحقیق تمام عیار درباره دخالت روس ها در انتخابات سال گذشته آمریکا حمایت می کند.

درعین حال وی تاکید کرد که روسیه روی نتایج انتخابات آمریکا هیچ تاثیری نداشته است.

به گزارش ایرنآ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه (9 مه/19 اردیبهشت ماه) در اقدامی ناگهانی، «جیمز کومی» رئیس اف بی آی را برکنار کرد.‏

ترامپ روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که کومی کارش را به خوبی انجام نداده بود.‏

جیمز کومی، چهار سال پیش توسط باراک اوباما رئیس جمهوری قبلی آمریکا به ریاست اف بی آی منصوب شده بود و هنوز شش سال دیگر به پایان دوره ‏کاری او باقی مانده بود‎.

اقدام ناگهانی ترامپ در اخراج رئیس سازمان اف بی آی، با واکنش چهره های دو حزب در کنگره از جمله سناتور چاک شومر ‏رهبر اقلیت دمکرات‌های سنا روبه رو شده است.‏

سناتورهای دمورات این اقدام ترامپ را مربوط به تحقیقات اف بی آی درباره ارتباط پنهانی کاخ سفید و نزدیکان ترامپ با روسیه ‏می دانند.‏

مخالفان ترامپ می گویند یک قاضی مستقل باید موضوع ارتباط نزدیکان ترامپ را با کرملین بررسی کند.‏

یک روز پس از برکناری جنجالی رئیس اف بی آی، صدها تن در اعتراض به این تصمیم ترامپ در مقابل کاخ ‏سفید در واشنگتن تجمع کرده و خواستار استیضاح او شدند.‏

به گزارش ایرنا، معترضان که ظهر چهارشنبه به وقت محلی در برابر ساختمان کاخ سفید تجمع کرده بودند دست نوشته هایی ‏علیه آنچه ارتباط مشکوک دولت با روسیه خواندند، در دست گرفته بودند.‏ روی این دست نوشته ها عباراتی به مانند«ترامپ دروغگوست»، «عامل پوتین» و «خواستار تحقیقات مستقل هستیم» به چشم می ‏خورد. ‏ راهپیمایان شعار می دادند که دمکراسی ما مورد حمله قرار گرفته است.‏

کد خبر 369707

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha