همشهری‌آنلاین: استعفای دبیر اجرایی اسکوا در پی درخواست دبیرکل سازمان ملل برای پس گرفتن گزارشی در محکومیت رژیم صهیونیستی، جلسه فوق‌العاده سفیران عرب در سازمان مللرا در پی داشت.

 به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد، دبیرکل سازمان ملل با استعفای ریما خلف، دبیر اجرایی کمیته اقتصادی و اجتماعی غرب آسیا در سازمان ملل متحد "اسکوا" موافقت کرد.

دوجاریک تصریح کرد، این به دلیل محتوای گزارش نیست بلکه به دلیل نفس عمل است.

او افزود: نمی‌توان قبول کرد که معاون دبیرکل سازمان ملل یا هر مسئول برجسته دیگری در سازمان ملل که زیر نظر سازمان ملل کار می‌کند هر چیزی را به اسم سازمان ملل و تحت شعار این سازمان بدون مشورت با اداره‌هاي مربوطه و حتی شخص دبیرکل منتشر کند.

این درحالی است که ریما خلف با اعلام استعفای خود تاکید کرد، پس گرفتن گزارش خود که اسرائیل را به نژادپرستی محکوم می‌کند، نپذیرفته است در حالی که گوترش از او خواست این گزارش را پس بگیرد.

او تصریح کرد، گزارش صادر شده و امکان پس گرفتن آن نیست و آنچه که رخ داده برداشتن گزارش فقط از سایت اینترنتی اسکوا بوده‌است.

خلف افزود:‌ استعفا دادم چون وظیفه من این نیست که شهادت به حق درباره جنایتی را کتمان کنم و اعمال فشارها بر انجام وظایفم را طی مرحله اخیر بپذیرم.

این استعفا در پی درخواست آنتونیو گوترش از خلف و بر اثر اعمال فشارهای آمریکایی و اسرائیلی برای پس گرفتن گزارش کمیته‌ مربوطه بود.در اين گزارش آمده اسرائیل سیاست نژادپرستی را علیه ملت فلسطین دنبال می‌کند.

سایت النشره نیز گزارش داد، در این راستا گروهی از سفیران عرب خواهان نشست فوق‌العاده در مقر هیئت عمان در سازمان ملل درباره استعفای دبیر اجرایی اسکوا شده‌اند.

کد خبر 365296

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha