همشهری آنلاین: معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۸۵۰ خیریه در حوزه سلامت فعال هستند و ۴۰ بیمارستان خیریه در کشور در حال ساخت است.

سید محمد هادی ایازی

به گزارش ایرنا؛ محمد هادی ایازی، در همایش مجمع ملی سلامت در سالن همایش‌های رازی تهران افزود: خیرین علاوه بر بیمارستان تعداد زیادی خانه بهداشت و مراکز بهداشتی- درمانی روستایی و شهری را نیز ساخته اند یا در حال ساخت دارند.

وی گفت: 620 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت داریم که نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های سلامت و کمک به بیماران انجام می دهند.

ایازی ادامه داد: 75 درصد موضوع‌های مرتبط با سلامت در حوزه فعالیت وزارت بهداشت نیست و خارج از نظام سلامت هستند.

ایازی با اشاره به برگزاری جشنواره مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت گفت: در این جشنواره 400 دستگاه مختلف دولتی و غیر دولتی اطلاعات خود را ارسال کردند که از این بین 90 اثر به بخش داوری راه یافت و 30 دستگاه، برگزیده شدند.

ایازی گفت: مجمع ملی سلامت جایی است که سالی یکبار با حضور رئیس جمهوری به عنوان رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، سیاست های حوزه سلامت برای یکسال آینده اعلام می‌شود و به دنبال این هستیم که مجمع ملی سلامت را هر سال برگزار کنیم.

وی افزود: امسال اولین همایش مجمع ملی سلامت برگزار شد و ایران جزو معدود کشورهایی است که این مجمع را تشکیل داده است و حتما در سال‌های آینده بر غنای آن افزوده خواهد شد و انتظار داریم که استانداران نیز شورای‌های سلامت استان را فعال کنند.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در مجمع ملی سلامت سه ضلع دولت و حاکمیت، متخصصان و پزشکان و مردم حضور دارند.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: در آخرین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مقرر شد که مدیران استانی و محلی مورد ارزشیابی قرار گرفته و از برترین آن‌ها تقدیر شود.

ایازی افزود: انتظار داریم که مسئولان دستگاه‌های دیگر نیز دفاتر سلامت درون دستگاهی خود را تشکیل دهند و تقویت کنند تا بتوانیم مشارکت بین بخشی و مشارکت آحاد مردم را برای ارتقای سلامت مردم و عمق بخشیدن به خدمات سلامت شاهد باشیم.

کد خبر 363310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =