همشهری آنلاین: رییس دفتر رییس جمهور بر لزوم گسترش مراکز خدمات درمانی با کیفیت و بیمارستان‌ها در مناطق حاشیه‌نشین استان تهران تاکید کرد.

رییس دفتر رییس جمهور

به گزارش وبدا، دکتر محمد نهاوندیان ،رییس دفتر رییس جمهور در حاشیه بهره برداری از بیمارستان شهدای پاکدشت با اشاره به اقدامات خوب حوزه سلامت در دولت یازدهم گفت: در طی سال‌های گذشته جمعیت این منطقه ، از امکانات مناسب و با کیفیت خدمات درمانی محروم بودند و با شروع به کار این بیمارستان با بیش از ۱۰۰ تخت و واحدهای مجهز می‌توانند خدمات درمانی با کیفیت دریافت کنند.

رییس دفتر رییس جمهور بر لزوم گسترش مراکز خدمات درمانی با کیفیت و بیمارستان‌ها در مناطق حاشیه نشین استان تهران تاکید کرد و افزود: براساس اعلام وزیر بهداشت باید شاخص‌های خدمات درمانی در این مناطق به متوسط کشوری برسد و این مسئله مستلزم توسعه حوزه بهداشت و درمان در این مناطق است.

نهاوندیان همچنین با تاکید بر توسعه بیمارستان خیریه در این منطقه و حمایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای توسعه این بیمارستان، افزود: امروز امور دیگر از جمله ارتباطات ریلی و راه کمربندی که در دستور کار قرار داشت مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم با پیشرفت و سرعت بیشتری به اهداف در خود در این مناطق برسیم.

وی افزود: سیاست دولت، توجه به مناطق محروم تر و حاشیه‌نشین استان تهران است.

بنابر این گزارش، در ادامه، وزیر بهداشت، ضمن ابراز خرسندی از بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی شهدای پاکدشت، گفت: برای رسیدن به متوسط کشوری در منطقه پاکدشت، نیاز به ۴۰۰ تخت بیمارستانی دیگر داریم.

وي افزود: علاوه بر دیده شدن اعتبارات سالیانه برای ساخت و راه اندازی بیمارستان در مناطق حاشیه‌نشین، می‌توان از بخش خصوصی و خیرین سلامت هم استفاده کرد.

وزیر بهداشت گفت: تا قبل از بهره برداری از بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فقط یک مرکز خیریه درمانی برای جمعیتی نزدیک به ۴۵۰ هزار نفر وجود داشت.

کد خبر 364316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =