همشهری آنلاین: در جریان سفر یک روزه رییس جمهور و وزیر بهداشت به استان خراسان رضوی، بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) مشهد مقدس؛ بزرگترین پروژه ملی بیمارستانی شرق کشور و پیشرفته‌ترین مرکز درمانی این شهر به بهره برداری رسید.

مراسم افتتاح بیمارستان در مشهد

به گزارش وبدا، ساخت این بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی از سال 88 آغاز شد و تا سال 90 اسکلت بندی آن انجام شد اما در دولت یازدهم، تکمیل آن مورد توجه قرار گرفت این بیمارستان که در 9 طبقه و با فضای 52 هزار متر مربع ساخته شده است.

بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) که پیشرفته‌ترین مرکز درمانی شهر مشهد مقدس محسوب می‌شود، دارای بخش‌هایی مانند اورژانس، داخلی، جراحی عمومی، مراقبت‌های ویژه آ‌ي سی‌یو، سی‌سی‌یو، سوختگی و نوزادان، ارتوپدی، اورولوژی، قلب و آنژیوگرافی، بیماری‌های قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، گوش، چشم، سی تی اسکن، ام آر آی، ماموگرافی، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.

در این بیمارستان که یکی از ویژگی‌های آن، جذب توریسم سلامت است، علاوه بر بخش‌های مراقبت‌های ویژه، 29 اتاق عمل در نظر گرفته شده که می‌تواند نقش ویژه ای در درمان بیمارستان، استان خراسان رضوی، ایران و کشورهای مجاور داشته باشد.

برای ساخت این بیمارستان 140 میلیارد تومان و برای تجهیز آن تا کنون 100 میلیارد تومان هزینه شده است.

در بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)، 42 تخت در بخش‌های آی سی یو و 24 تخت در بخش‌های سی سی یو در کنار تخت‌های بستری و پشتیبان ساخته شده است.

کد خبر 364453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =