همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در حاشیه سفر به شهرستان دهلران با حضور در محل استقرار اتاق‌های عمل سیار کاروان یک موسسه خیریه ۱۵ عمل جراحی چشم بیماران را به صورت رایگان در این منطقه انجام داد.

انجام عمل رایگان چشم

به گزارش ایرنا، کاروان موسسه خیریه نورآوران سلامت از هفتم آذرماه امسال در منطقه دشت عباس از توابع بخش موسیان شهرستان دهلران مستقر شده و خدمات رایگان دندانپزشکی و چشم پزشکی به مردم این مناطق ارائه می‌دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دهلران گفت: پزشکان متخصص این تیم پزشکی روزانه 30 نفر را در بخش دندانپزشکی و 60 نفر هم در بخش چشم پزشکی ویزیت کرده و خدمات پزشکی مورد نیاز را به این افراد ارائه می‌کنند.

دکتر شهریار رسولی در حاشیه حضور وزیر در این منطقه با اشاره به استقرار اکیپ این موسسه خیریه در دشت عباس اظهار کرد: در این مدت (حدود 100 روز) سه هزار و 343 نفر بیمار در بخش دندانپزشکی و شش هزار و 250 نفر در بخش چشم پزشکی از سوی پزشکان مستقر در این موسسه معاینه شده و 310 عمل جراحی چشم نیز انجام شده است.

وی از تحویل 2 هزار و 320 عینک به بیماران مراجعه کننده به این موسسه در این مدت خبر داد و افزود: به تشخیص پزشکان این عینک‌ها به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دهلران با اشاره به اینکه این تیم پزشکی در مناطق محروم کشور مستقر و خدمات درمانی رایگان به مردم ارائه می‌کند، تاکید کرد: خدمات دندانپزشکی نیز شامل ترمیم، کشیدن و جرم‌گیری برای کودکان زیر 13 سال از سوی پزشکان انجام شده است.

رسولی یادآور شد: خدمات چشم پزشکی نیز به افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی و روستاییان نیز از سوی پزشکان مستقر در این موسسه خیریه ارائه می‌شود، ضمن اینکه خدمات تیم پزشکی این بنیاد شبانه روزی است.

وی با اشاره به حضور پزشکان متخصص رشته‌های مختلف در منطقه دشت عباس تا پایان سال جاری برای ارائه خدمات درمانی تخصصی به مردم اضافه کرد: خدمات این مجموعه رایگان و با استفاده از به روزترین تجهیزات پزشکی انجام می‌شود.

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدرضا مروارید استاندار ایلام، شادمهر کاظم زاده نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه دهلران و جمعی از مسئولان این شهرستان با حضور در محل فعالیت تیم پزشکی موسسه خیریه نورآوران سلامت در دشت عباس از خدمات رسانی پزشکان و کادر درمانی این بنیاد به مردم بازدید و از نزدیک در جریان خدمات این موسسه خیریه قرار گرفتند.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  به منظور افتتاح چندین طرح درمانی در بیمارستان های امام خمینی (ره) و شهید مصطفی خمینی شهر ایلام، مراکز درمانی و بیمارستان‌های شهرستان‌های دره شهر، آبدانان و دهلران به استان ایلام سفر کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در بدو ورود به استان ایلام با حضور در مزار شهدای گمنام بهشت رضا شهر ایلام با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ و والای شهدا ادای احترام کرد.

کد خبر 363761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =