همشهری‌آنلاین: رسانه‌های آمریکایی ادعا کردند: روسیه برای اولین بار از زمان حضور نظامی مستقیم خود در سوریه سامانه ضد موشکی در خاک این کشور مستقر کرده است.

سامانه ضدموشکی

 مقام هاي آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، در اظهاراتی به فاکس نیوز گفتند: هدف از استقرار این سامانه رویارویی با هرگونه حمله موشکی احتمالی آمریکا در سوریه است.

یک مسئول آمریکایی گفت: گروه‌های تندرو در سوریه مانند جبهه النصره و داعش موشک دور برد در اختیار ندارند و علت استقرار این سامانه‌ توسط روسیه احتمالا به علت نگرانی‌های این کشور از حمله‌ای آمریکا و یا حمله یکی از هم‌پیمانان واشنگتن در منطقه باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی،منابع اطلاعاتی آمریکا تاکید کردند: این سامانه دو روز پیش از طریق دریا وارد سوریه شده و در پایگاه روسیه در بندر طرطوس در غرب سوریه مستقر شده است.

در این راستا شورای امنیت روز دوشنبه 12 مهر مذاکراتی را درباره پیش‌نویس قطعنامه‌ای که از روسیه و آمریکا می‌خواهد اقدام‌هاي لازم را برای تضمین تحقق آتش‌بس فوری در شهر حلب اتخاذ کنند، آغاز کرد.

در این پیش‌نویس از بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل خواسته شده تا پیشنهادهای ایجاد نظارت بر آتش‌بس را اجرایی کند و در صورتی که هر یک از طرفین درگیری به این مساله توجه نکنند تدابیر دیگری اتخاذ شود.

از روسیه و آمریکا در پيش‌نويس اين قطعنامه خواسته شده اجرای فوری آتش‌بس را ابتدا در حلب تضمین کرده و به هر گونه پروازهای نظامی بر فراز شهر حلب پایان دهند.

کد خبر 348468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار