مجموع نظرات: ۰
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: پیشروی ارتش سوریه در شهر حلب ادامه دارد و آنها توانستند بر تپه راهبری "شیخ سعید" در جنوب شهر حلب مسلط شوند

نقشه حلب

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، یکی از یگان‌های ارتش سوریه امروز (جمعه 16 مهر) با پیشروی در شمال کارخانه سیمان، به داخل محله‌های شرقی توانست بر تپه راهبردی 'شیخ سعید' در جنوب حلب مسلط شود.

این تپه راهبردی میان محله 'شیخ سعید' و دو محله 'العامریه' و 'السکری' قرار دارد و بر این دو محله مشرف است.

با توجه به پیشروی‌های روز پنجشنبه ارتش سوریه در محله صلاح‌الدین که در شمال غرب محله‌های عامریه و السکری قرار دارد، نیروهای ارتش هم اکنون می‌توانند از شمال، غرب و جنوب به تروریست‌ها فشار بیشتری وارد کنند و آنها را به عقب نشینی از این دو محله به سوی دیگر محله‌های شرقی حلب وادار کنند.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه شامگاه پنجشنبه هشت مهرماه در بیانیه‌ای از آغاز عملیات در محله‌های شرقی حلب خبر داد و از شهروندان سوری خواست تا از پایگاه‌ها و مواضع گروه‌های مسلح و تروریستی فاصله بگیرند.

در این بیانیه تاکید شده بود، شهروندانی که خود را به مواضع ارتش سوریه برسانند٬ بازخواست یا بازداشت نمی‌شوند و همه تسهیلات برای استقبال، اسکان و تامین نیازهای افرادی که از شرق حلب خارج شوند٬ درنظر گرفته شده است.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه افزود: این تسهیلات شامل فریب خوردگانی که مایل به بازگشت به آغوش وطن باشند نیز می‌شود.

گروه‌های تروریستی در محله‌های شرقی حلب در محاصره ارتش سوریه قرار گرفته و از خروج شهروندان سوری ساکن این مناطق جلوگیری می‌کنند.

کد خبر 348768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار