همشهری آنلاین: یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد ارتش و کمیته های مردمی این کشور در واکنش به ادامه حملات سعودی‌ها، یک موشک بالستیک به سمت شهر نجران در جنوب عربستان شلیک کرده‌اند. ریاض مدعی است موشک را رهگیری و پیش از اصابت به هدف منهدم کرده است.

حمله موشکی انصارالله به جنوب عربستان | شکست عملیات مزدوران سعودی در مرکز یمن

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع نظامی انصارالله در گفت‌وگو با خبرگزاری سبأ نت گفتند: حمله پاسخی بوده به نقض مکرر آتش‌بس از سوی عربستان و مزدوران یمنی این کشور که با سلاح‌ های سنگین و نیمه سنگین نواحی مختلف صنعاء، پایتخت را زیر آتش گرفته بودند.

خبرگزاری رسمی عربستان با اعلام اینکه موشک مذکور رهگیری و منهدم شده، جنبش مردمی انصارالله یمن و حوثی‌ها را به نقض آتش بس متهم کرد و هشدار داد "در مورد نتایج سیاست خویشتن داری که از ابتدای آغاز آتش بس در یمن در ماه گذشته میلادی در پیش گرفته بازنگری خواهد کرد و تمامی تدابیر لازم برای دفاع از حاکمیت ملی عربستان را اتخاذ می‌کند."

این دومین حمله موشکی است که ائتلاف متجاوز عربی مدعی رهگیری و انهدام آن در طول آتش بس است. در نهم مه جاری نیز این ائتلاف از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک خبر داده بود.

این درحالی است که منابع نظامی حوثی‌ها اعلام کرده‌اند، در استان مأرب نیز مزدوران سعودی با توپخانه پایگاه‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در صرواح را هدف قرار دادند و قصد تصرف منطقه را داشتند اما اجازه پیشروی به آنها داده نشد و بیش از 40 تن از نیروهایشان از پای درآمدند.

این منابع افزودند: دست کم 45 تن از نیروهای دشمن در درگیری‌ها در استان شبوه نیز کشته و هفت خودروی زرهی آنها نابود شد. در این درگیری‌ها دشمن به سمت منطقه الصفرا در عسیلان در حرکت بود که این حمله درهم شکسته شد.

کمیته صلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، مزدوران وابسته به عربستان برای دهمین روز متوالی به ایجاد تنش و افزایش عملیات نظامی ادامه داده و گروه‌های بزرگی از نیروهای خود را به سمت جبهه‌های مختلف گسیل می‌دهند که آخرین آنها لشکری بود که به سمت منطقه صرواح فرستاده شد تا روند برقراری صلح را برهم بزند.

کد خبر 335587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار