همشهری‌آنلاین: علی عبدالله صالح ، رئیس جمهور پیشین یمن در سخنانی تروریسم را زاده وهابیت آل سعود دانست و گفت: آمریکا و اسرائیل برای حفظ منافع استعمارگرایانه خود از وهابیت حمایت می‌کنند.

 علی عبدالله صالح ، رئیس‌جمهور سابق یمن در اظهاراتی در میان اعضای حزب کنگره مردمی در مقر این حزب، با بیان این که "تروریسم فرزند مشروع وهابیت آل سعود است" از کسانی که به یمن لشکرکشی کرده‌اند خواست تا این کشور را ترک کنند.

صالح گفت: حمله عربستان به یمن یک حمله دینی وهابی تروریستی است.آمریکا و اسرائیل از وهابیت برای رسیدن به اهداف استعمارگرایانه خود بهره جویی می‌کنند. آمریکا با ارائه انواع سلاح‌های کشنده و نیز حمایت‌های لجستیکی و اطلاعاتی به دشمن در جنگ علیه یمن دست دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری النشرة،او گفت: عربستان با مزدورانش در منطقه کمر به ویرانی یمن بسته است.

در خصوص مذاکرات صلح یمن در کویت نیز، صالح گفت: هیأت ریاض برای متوقف کردن مذاکرات به کویت آمده است نه انجام آن. انصارالله جانشین مشروع عبد ربه منصور هادی، (رئیس‌جمهور فراری یمن) به شمار می‌آیند و قدرت را در این کشور به دست دارند و باید از ارتکاب اشتباه دوری کنند .بنابراین زمانی‌که عربستان از آنها می‌خواهد در خاک ریاض مذاکره کنند آنها باید بروند اما هیأت حزب کنگره مردمی به این مذاکرات نخواهد رفت حتی اگر جنگ ده‌ها سال طول بکشد.

علی عبدالله صالح تاکید کرد: ما دست خود را برای صلح دراز می‌کنیم اما نه با مزدوران ریاض. ما و انصار الله در یک سنگر هستیم.درست است که حزب کنگره مردمی نیروهای شبه نظامی ندارد اما داوطلبانی دارد که در این زمینه فعال هستند و بیش از 6 هزار تن از آنها کشته شده‌اند.

کد خبر 338263

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha