همشهری آنلاین: پایگاه خبری صعده پرس یمن امروز یکشنبه نوشت: ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان سعودی در مدت یک سال حمله به یمن٬ بیش از ۱۹۶ مدرسه و مرکز آموزشی را در استان صعده ویران کرده است.

ائتلاف متجاوز به یمن ۱۹۶ مدرسه را در استان صعده ویران کرده است

به گزارش ایرنا ٬سازمان آموزش و پرورش استان صعده یمن اعلام کرد: در اثر این حملات که به ویرانی کلی یا جزئی این مراکز آموزشی منجر شد٬ بیش از یک میلیارد و 376 میلیون ریال یمنی به آنها خسارت وارد شده است.

براساس این خبر، این مدارس در مناطق سحار، رازح، صعده ، مجز، منبهه، باقم، غمر، الحشوه، الظاهر، قطابر، شداء و دیگر مناطق یمنی در این استان هدف بمباران جنگنده های سعودی یا حملات موشکی آنها قرار گرفته است.

پایگاه خبری صعده افزود :بمباران مراکز آموزشی بر روند فعالیت آموزشی در این مناطق تاثیر منفی گذاشته و دانش آموزان مجبور به ادامه تحصیل خود در زیر درختان و یا در مدارس مخروبه شده اند.

سازمان عفو بین الملل چندی پیش در گزارشی ٬عربستان سعودی را به نقض قوانین انسانی و بین المللی در حمله به یمن متهم کرد.

در این گزارش آمده بود:عربستان سعودی در حمله به یمن، مدارس را بمباران می کند که این باعث می شود هزاران کودک از تحصیل محروم شوند. سازمان عفو بین الملل از تمامی کشورهای جهان خواست که از واگذاری سلاح به کشورهای عضو ائتلاف حمله به یمن خودداری کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت، به کشور و مردم یمن حمله کرد که بر اثر آن تاکنون بیش از هفت هزار شهروند یمنی از جمله شماری زیادی از زنان و کودکان کشته یا زخمی شده و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

همچنین بر اثر این حملات، تاکنون بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی و زیربنایی و بیمارستان ها، مراکز درمانی، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم ویران شده یا آسیب دیده است.

کد خبر 336788

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha