جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل فائو با اشاره به این که بیش از ۵۰ درصد از مردم یمن به کمک های غذایی فوری نیازمندند، هشدار داد و اعلام کرد که در صورت کوتاهی در تامین بودجه اضطراری برای کمک به مردم این کشور میلیون ها یمنی با یک فاجعه انسانی روبه رو خواهند شد.

سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی روبه رو است

به گزارش ايرنا، سازمان خواربار وکشاورزی سازمان ملل متحد'فائو' روز پنجشنبه درگزارشی اعلام کرد که هم اکنون 14 میلیون و 400 هزار نفر معادل نیمی از جمعیت این کشور به کمک های فوری غذایی نیاز مندند.

درحالی که بیش از نیمی از مردم این کشور به این گونه کمک ها نیاز فوری دارند،حجم کمک هایی که نهاد های انساندوستانه و بودجه موجود قادر به تامین آن هستند، بمراتب کمتر از نیاز های موجود غذایی دراین کشور است.

فائو بر تامین هر چه سریع تر بودجه لازم برای کمک های انسان دوستانه به کشاورزان در فصل کشت و کار در ماه های آوریل و مه، صیادان و ماهیگیران و واکسینه کردن دام ها برای جلوگیری از فجایع غیر قابل جبران انسانی در یمن را ضروری دانست.

نهاد مذکور اشاره کرده است که همزمان با تنگنا ها و نارسایی های غذایی وکشاورزی دراین کشور آفت ملخ نیز سرمایه ها و امکانات بیش از 100هزار نفر از کشاورزان یمنی در 5 ایالت این کشور را با مخاطرات شدیدی روبه رو کرده وسیلاب های ماه آوریل نزدیک به 49 هزار نفر از مردم این ایالت ها را به کمک های اضطراری نیاز مند کرده است.

بر اساس این گزارش، در بخش های غیر قابل دسترسی نهاد های کمک رسانی، هرگونه کمک برای ایجاد در آمد و تولید مواد غذایی، نقشی حیاتی در زندگی صد ها هزار نفر از ساکنان این مناطق بازی خواهد کرد.

کد خبر 333678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار