سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶
۰ نفر

پگاه شفتی: بهار که باشد، فناوری هم بهاری می‌شود. مجبور است... مگر چاره‌ی دیگری هم دارد؟

دوچرخه شماره ۸۲۶

گجت‌ها یا ابزارک‌های بهاری هم تا دلتان بخواهد در شهرفرنگ فناوری این‌طرف و آن‌طرف می‌روند و خودشان را نشان می‌دهند. با تمام قابلیت‌هایشان، با تمام تازگی‌شان:

 

دوچرخه شماره ۸۲۶

 

  • يك حافظه‌ي هميشگي!

این‌روزها حتماً خیلی‌ها کلی عکس و فیلم روی گوشی‌های هوشمندشان دارند، عکس‌هایی از دیدوبازدید عید یا سفرهای نوروزی. اما واقعاً منتقل‌کردن عکس‌ها و فیلم‌ها از روی گوشی به رايانه حتماً کمی سخت است، نه؟ به‌خصوص برای کاربرانی که تنبلی‌شان می‌آید این کار را بکنند و مدام بین چند عکس و فیلم مجبورند یکی را برای حذف انتخاب کنند.

«سان‌دیسک» (SanDisk) مخصوص همین کاربران است. این فلش مموری با 128 گیگابايت حافظه به گوشی کاربر متصل می‌شود و در عرض چند دقیقه عکس‌ها و فیلم‌ها را با گوشی رد و بدل می‌کند.

 

دوچرخه شماره ۸۲۶

 

  • بدون برق،گاز يا نفت...!

اگر اهل بساط پهن‌کردن در طبیعت و گردش هستید، فصل آن فرا رسیده است.

اجاق‌گاز «هامپینگ‌گریل» (Homping Grill) مخصوص آن‌هایی است که طبیعت را دوست دارند و هم‌زمان خوش‌خوراك هم هستند. این اجاق‌گاز که معمولاً مخصوص گریل یا کبابی‌کردن گوشت است، با روش خلاقانه‌ای داغ می‌شود؛ یعنی ژل روشنایی و چند تکه ذغال. ژل روشنایی نوعی ماده‌ی سوختنی و رنگی است که در صنایع فیلم، عکاسی و ویديوگرافی از آن استفاده می‌شود.

اما این‌بار، این ماده شعله می‌كشد و در محفظه‌ی پایینی دستگاه ذغال‌های بالای سرش را گرم می‌کند. به‌همین راحتی، حالا کاربر می‌تواند مواد غذایی‌اش را کباب کند!

 

دوچرخه شماره ۸۲۶

 

  • دوربين قطاري!

اگر دوست دارید از سفرهای جاده‌ای فیلمی داشته باشید، دوربین «دش‌کم» (DashCam) کار را برای شما راحت می‌کند. این دوربین درست مانند دوربین‌های ماشین پلیس روی داشبورد نصب می‌شود و با کیفيت اچ‌دی به‌طور خودکار فیلم‌برداری می‌کند.

این دوربین هم‌چنین قابلیت دارد تا با وصل‌کردن قطعه‌های جداشده‌ی فیلم که در فواصل زمانی مختلف گرفته شده، فیلم‌های تکه‌تکه را به‌صورت قطاری بهم متصل کند و از آن‌ها یک فیلم واحد بسازد.

این دوربین با کارت حافظه‌ی هفت گیگابايت می‌تواند دوساعت مداوم فیلم‌برداری کند و قابلیت ارتقا به حافظه‌ی 32گیگابايت را هم دارد.

هم‌چنین در هنگام تصادف می‌تواند تصویر دقیقی از لحظه‌ی تصادف ارائه بدهد و طوری طراحی شده است تا حتی در هنگام تکان‌ها و لرزش‌های شدید تصادف هم از کار نمی‌افتد و به فیلم‌برداری ادامه می دهد.

 

دوچرخه شماره ۸۲۶

 

  • چراغ باغچه‌اي!

وقتی طبیعت را دوست داشته باشیم، دلمان می‌خواهد آن را به‌خانه‌مان بیاوریم، چه‌طوري؟ با روش‌هاي خلاقانه و فناورانه كه اين چراغ هم يكي از آن‌هاست:

یک چراغ گلدانی‌شکل است که هم نور به فضا می‌دهد و هم زندگی.

کاربر مي‌تواند در این گلدان چراغی يا چراغ گلداني، گیاهان مورد علاقه‌اش را بکارد. البته بدنه‌ی این چراغ از موادی ترکیبی سازگار با حفظ گیاهان گلدانی ساخته شده است. داشتن چنین چراغی حتماً فضای خانه را کمی بهاری‌تر از پيش می‌کند.

 

دوچرخه شماره ۸۲۶

 

آويزان پرنور!

فصل بهار بهترين فرصت  گردش (پيك‌نیک) در طبیعت به حساب مي‌آيد! این چراغ دوست با محیط‌زیست هم به درد همين گردش‌ها مي‌خورد ، بسیار پرنور است و بدون‌سیم و البته بدون برق با انرژی خورشید کار می‌کند و می‌تواند بالای سر کسانی آویزان شود و نورپراکنی کند که در طبیعت اردو می‌زنند. این چراغ قابل حمل و سبک، ضد آب است و می‌تواند در باد و باران هم‌چنان نورانی باشد.

کد خبر 329727

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها