همشهری آنلاین: اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که «حیات الله» مشهور به «منصور» یکی از فرماندهان داعش به همراه دو تن از همکارانش در شرق افغانستان بازداشت شد.

 فرمانده داعش در شرق افغانستان بازداشت شد

به گزارش ايرنا، اداره امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای، از «یاسر» و «سکندر» همکاران منصور به عنوان دو تبعه پاکستان یاد کرد و افزود که این افراد برای حملات تروریستی از آن سوی «خط مرزی دیورند» وارد افغانستان شده بودند که ماموران امنیتی آنها را شناسایی و دستگیر کردند.

در این بیانیه آمده است که این افراد در منطقه «مرزی تورخم» از توابع استان شرقی ننگرهار دستگیر شدند. برپایه این بیانیه، افراد بازداشت شده به عضویت خود در گروه تروریستی داعش اعتراف کرده اند.

حضور گروه داعش در افغانستان نگرانی های مقامات داخلی و خارجی در این کشور را بر انگیخته است و روز گذشته رسانه های افغانستان از بازگشت نظامیان ویژه انگلیس برای مبارزه با داعش و طالبان در این کشور خبر دادند.

محمد محقق معاون رییس اجرایی دولت دهم پیشتر گفته بود که داعش با تطمیع جوانان و دادن پول و موتورسیکلت در استان های مختلف افغانستان، از جمله شهر کابل، به سربازگیری پرداخته است.

کد خبر 304208

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha