مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۳
۰ نفر

برخورد با آسیب‌های اجتماعی مانند کارتن‌خوابی، معتادان و انواع دیگر آسیب‌ها یکی از مواردی است که طرح انضباط شهری آن را در منطقه‌۱۲دنبال می‌کند.

منطقه ۱۲ تهران

منطقه‌اي كه برخي محلاتش با حضور معتادان و كارتن‌خواب‌ها گره‌خورده و آسايش و آرامش ساكنان را تحت‌تأثير قرار داده است. يكي از اقدامات زيرساختي براي تأمين امنيت در چنين نقاطي و تبديل محله‌ها و كوچه‌پسكوچه‌ها از معابري بدون امنيت به معبري مناسب و امن براي تردد و زندگي، تأمين روشنايي و رفع تاريكي است. تاريكي حس امنيت را با خود مي‌برد و به‌ گفته مجتبي عبداللهي معاون خدمات شهري شهرداري تهران كه مسئوليت انضباط اجتماعي را در طرح انضباط شهري منطقه‌12 به‌عهده دارد بسياري از ساكنان اين منطقه از تردد شبانه در كوچه‌پسكوچه‌ها گريزانند و تأمين روشنايي را به‌عنوان يكي از خواسته‌هاي خود عنوان كرده‌اند.

آنگونه كه وي به همشهري گفته سازمان زيباسازي با همكاري شهرداري منطقه‌12طي بازديد شبانه از كوچه‌پسكوچه‌هاي اين منطقه، معابرو محلات و همچنين بوستان‌هاي تاريك و نيمه‌تاريك را شناسايي كرده و قراراست با همكاري اداره برق، روشنايي اين معابر و مكان‌ها را تأمين كنند.

حميدرضا نيلي معاون فني و طرح‌هاي شهري سازمان زيباسازي نيز به همشهري گفت:‌ منطقه‌12 به نسبت ديگر مناطق تهران، تاريك‌تر است. طبق قانون تأمين روشنايي معابر وظيفه شركت توزيع برق است ما نيز بعد از شناسايي اين معابر با اداره برق مكاتباتي داشته‌ايم تا اگر كابل‌كشي زيرزميني يا هوايي، سيم‌كشي براي تأمين روشنايي در اين معابر لازم است انجام شود، زيباسازي نيز همكاري لازم را انجام خواهد داد.

وي همچنين به برخي ديگر از اقدامات سازمان زيباسازي در محدوده منطقه‌12و تبديل آن به مكاني درخور و مناسب بافت تاريخي اشاره كرد و گفت: هم‌اكنون عمده اين فعاليت‌ها در محدوده ميدان مشق و 9بناي ارزشمند و تاريخي اين محور در حال اجراست تا مبلمان ويژه و نورپردازي مناسب در اين محور اجرا شود. نورپردازي تعدادي ديگر از بناهاي تاريخي و ارزشمند در اين منطقه همچون بقعه امامزاده يحيي(ع)، عمارت معمار‌باشي، حمام نواب، مسجد فخر در بازار، امامزاده سيداسماعيل(ع) و... نيز در دستور كار سازمان زيباسازي و در راستاي اجراي طرح انضباط شهري قرار گرفته كه به‌زودي انجام خواهد شد.

کد خبر 299749

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha