همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نخستین رسالت انقلاب اسلامی کمک رساندن به مسلمانان است و در این روند نیروهای مسلح بویژه سپاه که صرفاً یک نیروی نظامی نیست، نقش خود را درک کرده و در راستای تحقق آن، تمام آنچه را که می بایست وجود داشته باشد را مهیا کرده است.

فدوی

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، این مطلب را دریادار پاسدار علی فدوی در دیدار وابستگان نظامی کشورهای اسلامی مقیم ایران با فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در آستانه خجسته سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع)، در ضیافت افطاری این نیرو شرکت کرده بودند، عنوان کرد.

وی در این مراسم با تبریک فرارسیدن ماه رمضان و خیر مقدم به میهمانان از این ماه مبارک به عنوان ماه میهمانی ویژه خداوند متعال یاد کرد و افزود: به برکت ماه مبارک رمضان باید محبت میان مسلمانان به بیشترین وجه ممکن جاری شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه دین اسلام به عنوان کامل ترین دین خدا در عالم فراگیر خواهد شد ادامه داد: دشمنان اسلام، بطور خاص آمریکایی ها تحقق این مهم را نمی خواند.

دریادار فدوی تصریح کرد: وظیفه مسلمانان در این شرایط حرکت در راستای روندی است که خداوند متعال و ائمه معصومین(ع) از ما خواسته اند، بویژه در جغرافیایی مانند خلیج فارس که نه تنها در منطقه بلکه در دنیا نقش خاص و حساسی را داشته و به عنوان مرکز دنیا می توان از آن یاد کرد.

وی افزود: بطور قطع در آینده تمامی کشورهای اسلامی به درک واحدی خواهند رسید که اصلی ترین موضوع بین کشورهای مسلمان باید اتحاد میان آنان باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از کشورهای اسلامی به مثابه یک خانواده بزرگ یاد کرد و گفت: طبیعتاً در داخل خانواده ای با این عظمت، اختلاف سلیقه وجود دارد، اما در این خانواده اصول و مبانی هیچگاه از بین نرفته و در هیچ شرایطی اختلاف نظرها به خارج رسوخ نمی کند.

دریادار فدوی، تقدیم بیش از 40 هزار پاسدار شهید از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در دفاع از اسلام را گواهی بر از جان گذشتگی و ایفای نقش مؤثر و انقلابی سپاه برشمرد و افزود: نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس به عنوان حساس ترین نقطه عالم این نقش را برای خود قائل بوده و برقراری امنیت خلیج فارس برای همگان را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه حیات آینده جهان وابسته به امنیتی است که باید در خلیج فارس برقرار شود، گفت: این یک وظیفه اسلامی بر دوش ما و سایر کشورهای مسلمان است که امنیت را نه تنها برای خود بلکه برای سایرین فراهم کنیم تا با تامین این امنیت در وضعیت مناسب تری قرار گیرند.

سردار فدوی با بیان اینکه تامین انرژی جهانی حال حاضر و آینده جهان بر عهده خلیج فارس و کشورهای مسلمان حوزه خلیج فارس است، افزود: اکنون روزانه 20 میلیون بشکه نفت از این منطقه به تمام دنیا صادر می شود که این میزان با توجه به محدود بودن سایر منابع نفت دنیا در آینده نه چندان دور افزایش یافته و به 40 تا 50 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

وی گفت: آمریکایی ها می خواهند از موضوع انرژی موجود در خلیج فارس برای ادامه سلطه خود بر دنیا استفاده کنند، که باید به عنوان یک وظیفه مسلمانی در قالب یک روند طبیعی وسالم اقتصادی این موضوع را دنبال کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: بر مبنای آیه شریفه «واعدوا الهم مااستطعتم من قوه» که بر سینه پاسداران نقش بسته، وظیفه داریم استطاعتمان را به حدی بالا ببریم که رسالت و مأموریت اسلامی خود را با بهترین شکل به انجام برسانیم.

در پایان این مراسم وابستگان نظامی کشورهای اسلامی مقیم ایران پس از اقامه نماز جماعت در ضیافت افطار حضور یافته و به رسم یاد بود هدایایی را از فرمانده نیروی دریایی سپاه دریافت کردند.

کد خبر 299551

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha