همشهری آنلاین: مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه فراموشی روز قدس را آرزوی دشمنان دانست و گفت: ظرفیت‌های جهان اسلام باید همسو و هم‌افزا در راستای آزادی ملت فلسطین و قدس شریف باشد.

یدالله جوانی

سردار یدالله جوانی در گفتگو با مهر، با اشاره به هدف امام(ره) از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، گفت: اعلام روز قدس از سوی امام(ره) با این هدف انجام گرفت تا آزادیخواهان و عدالتخواهان متوجه یک مساله ضروری در جهان شوند، آن مساله ضروری این است که یک سرزمین مورد اشغال و ستم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه همه ملت‌ها باید بپا خیزند و از مردم ستمدیده فلسطین دفاع کنند، افزود: در سال‌های گذشته شاهد بوده ایم که روز قدس با شور و نشاط فراوانی برگزار می شود و ملت فلسطین به حمایت‌های مسلمانان جهان امیدوار شده‌اند.

جوانی با بیان اینکه فلسفه روز قدس، برائت از اشغالگران و صهیونیست ها است، گفت: در سال‌های اخیر توطئه ای پیچیده و خطرناک در منطقه به اجرا درآمده است و این توطئه، مساله فلسطین را به حاشیه برده و آنچه امروز توسط گروه‌های تکفیری و داعش در منطقه حادث می‌شود، با حمایت اسرائیل و آمریکا است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در کشورهای عراق، سوریه، لبنان، یمن و برخی از کشورهای منطقه، گروه‌های تکفیری و سلفی مسلمان‌کشی را در پیش گرفته‌اند و می‌خواهند جهان اسلام را سرگرم کنند تا روز قدس را تحت‌الشعاع تبلیغات این اقدامات قرار دهند، این توطئه‌ای آمریکایی و صهیونیستی است.

فراموشی روز قدس آرزوی دشمنان اسلام است/ قدس مساله نخست جهان اسلام

وی خاطر نشان کرد: مسائلی از قبیل حمله آل‌سعود به یمن نیز حرکت شیطانی، توطئه‌آمیز و تبلیغاتی بوده و فراموشی روز قدس آرزوی دشمنان است، این در حالی است که ظرفیت‌های جهان اسلام باید همسو و هم‌افزا در راستای آزادی ملت فلسطین و قدس شریف استفاده شود.

جوانی تصریح کرد: روز قدس باید با هوشیاری بیشتری برگزار شده و نشان داده شود که مسائل حاشیه‌ای نمی‌تواند مساله قدس را که مساله نخست جهان اسلام است، به حاشیه براند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه مسلمانان تحت تاثیر شیطنت‌های آمریکا و صهیونیست‌ها قرار نخواهند گرفت، گفت: مسائل حاشیه‌ای و انجام ترورهای ظالمانه در منطقه باعث نخواهد شد که مسلمانان، دشمن اصلی خود را که صهیونیست‌ها هستند، فراموش کنند.

وی ادامه داد: اشغال قدس شریف مساله مشترک همه فِرَق اسلامی بوده و قداست قدس برای تمامی مسلمانان امری پذیرفته شده است.

آل‌سعود و وهابیت پیش‌برنده اهداف آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه

جوانی با بیان اینکه زمانی که سرزمین یک ملت مظلوم و مسلمان مورد اشغال قرار می‌گیرد، همه مسلمانان در برابر آن موظفند، تصریح کرد: مسلمانان باید در روز قدس با حضور پرشور و موثر در صحنه به تکلیف دینی خودشان عمل کنند و روز قدس می‌تواند منبع وحدت باشد و مسلمانان را به هم نزدیکتر کند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: روز قدس می‌تواند به وحدت جهان اسلام کمک کند، ولی دولت‌های مرتجع تلاش می‌کنند با حوادث دیگری در منطقه، تاثیرگذاری این روز را کمرنگ‌تر کنند.

وی با بیان اینکه آل‌سعود و وهابیت پیش‌برنده اهداف آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه هستند، افزود: یک نوع همبستگی و هم‌افزایی بین آل‌سعود و صهیونیست‌ها وجود دارد و هر دو تلاش می‌کنند تا روز قدس به فراموشی سپرده شود.

جوانی ادامه داد: مساله فلسطین و ملت فلسطین را نباید با مواضع برخی گروه‌های فلسطینی مخلوط کرد و خطای این گروه‌ها را نباید به پای ملت مظلوم و زجرکشیده فلسطین نوشت لذا ضروری است که مسلمانان از فلسطین حمایت کنند.

کد خبر 300286

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha