همشهری آنلاین: سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اعلام کرد: میزان ذرات گرد و غبار موجود در هوای ارومیه در بامداد شنبه به ۲۶.۷ برابر حد استاندارد رسید.

به گزارش ايرنا، سعید موسوی روز شنبه گفت: میزان گرد و غبار در هوای ارومیه در ساعت دو بامداد امروز به چهار هزار و 150 میکرو گرم بر متر مکعب رسید و هوای این شهرستان را در شرایط خطرناک قرار داد.

وی اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های هواشناسی ساعت هفت صبح روز شنبه ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌های هوای شهرستان ارومیه، میزان ذرات گرد و غبار در این منطقه کاهش یافت و کیفیت هوای ارومیه به حد ناسالم برای گروه‌های حساس رسید.

سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: آخرین گزارش‌های رسیده و بررسی‌های انجام شده بیانگر کاهش ریزگردها در هوای شهرستان ارومیه به 140 میکروگرم بر متر مکعب و حاکم شدن شرایط استاندارد بر هوای شهر می‌باشد.

وی درباره میزان آلودگی ریزگردی هوای سایر شهرهای استان اظهار کرد: کیفیت هوای شهرستان بوکان هم اکنون ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و میزان ذرات گرد و غبار در هوای این شهرستان از 310 میکروگرم به 250 میکروگرم بر متر مکعب کاهش یافته است.

سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: کیفیت هوای سردشت و پیرانشهر نیز در شرایط استاندارد قرار دارند.

عصر روز جمعه با ورود یک توده هوای غبار آلود از شمال عراق به آذربایجان غربی، نواحی جنوبی و مرکزی این استان تحت تاثیر قرار گرفته و کیفیت سلامت هوا در این نواحی کاهش یافته است.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ذرات گرد و غبار از عصر امروز از استان خارج می‌شود.

کد خبر 299405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار