همشهری آنلاین: ضبط سمفونی ۹ آنتونین دورژاک توسط ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری و ارسال آن به موسسه‌ی «ناکسوس» راه برای حضور آهنگسازان ایرانی در عرصه‌ی بین‌المللی را باز خواهد کرد.

ارکستر سمفونیک ۱۳۹۴

به گزارش ایسنا، درپی تقاضای علی رهبری برای حضور قطعات آهنگسازان ایرانی در بازار بین‌المللی، او نامه‌ای به «کلاوس هایمان» رییس موسسه‌ی «ناکسوس» (یکی از بزرگ‌ترین ‌شرکت‌های پخش‌ موسیقی در آلمان) فرستاد.

با توجه به شروطی که از طرف این موسسه گذاشته شد، علی رهبری با همت نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران به مدت سه روز سمفونی شماره 9 دورژاک را ضبط و آن را برای قضاوت به این شرکت ارسال کرد. این در حالی است که روز گذشته، 10 ساعت پس از ارسال موسیقی ضبط شده، نامه‌ی قبولی سمفونی 9 دوژاک از طرف موسسه‌ی ناکسوس دریافت شد.

طبق اعلام بنیاد رودکی، با توجه به شرایطی که شرکت ناکسوس مبنی بر ارکستر درجه یک، سالن آکوستیک و صدابرداری خوب برای ارکستر سمفونیک تهران گذاشته بود، این ارکستر در سه روز ضبط، شرایط استاندارد مورد نظر را فراهم کرد که همین امر موجب تأیید مسوولان موسسه مبنی بر ضبط قطعات آهنگسازان ایرانی در ارکستر سمفونیک تهران شد.

اکنون ناکسوس این امکان را داده است تا فهرستی بین 10 تا 12 آلبوم از آهنگسازان ایرانی برای چند سال آینده به‌ منظور تبلیغات بزرگ بین‌المللی ارسال شود و سالانه بین 3 تا 4 آلبوم توسط این موسسه از آهنگسازان ایرانی منتشر خواهد شد.

از هفته‌ آینده یک هیئت انتخاب بی‌طرف، لیست آهنگسازان ایرانی را تهیه و به‌صورت قرعه‌کشی شماره‌گذاری می‌کند تا در آینده‌ نزدیک، ضبط قطعات آغاز شود.

کد خبر 297450

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی