همشهری آنلاین: بعد از کناره‌‌گیری ارسلان کامکار، پدرام فریوسفی، آیدین احمدی‌نژاد و نیلوفر محبی از ارکستر سمفونیک تهران رضا ناژفر، نوازنده فلوت اول ارکستر سمفونیک نیز از این ارکستر جدا شد.

رضا ناژفر

به گزارش ایسنا رضا ناژفر، که به دعوت علی رهبری برای نوازندگی در ارکستر سمفونیک به ایران آمده بود‌، این ارکستر را ترک کرد و به اتریش بازگشت.

رضا ناژفر، نوازنده فلوت‌، که سابقه‌ همکاری با ارکستر تئاتر وین، کنسرواتوار اینسبروک و کنسرواتوار پرینر را دارد، گفت: «وقتی آقای رهبری - مدیر هنری ارکستر سمفونیک - به ایران آمد، به من هم گفت که تمایل دارد به ارکستر بیایم و با او همکاری کنم. البته من گفتم وقت کافی برای این کار ندارم. ایشان در رسانه‌ها مطرح کردند که قرار است، من فلوت اول ارکستر را اجرا کنم، درصورتی که من برای این کار برنامه‌ریزی نکرده بودم. برای اجرای سمفونی ٥ و یک رسیتال به ایران آمدم و آقای رهبری که در چند گفت‌وگوی رسانه‌ای از من به‌عنوان بهترین نوازنده‌ فلوت یاد کرده بود، عذر من را خواست».

ناژفر درباره جزئیات این رویداد توضیح داد: تمرینات ایشان بسیار طولانی بود و نوازندگان را مدت زیادی تمرین می‌داد. در یک میهمانی‌ که من و همسرم آنجا حضور داشتیم، آقای رهبری خطاب به ما گفت، ببینید که نوازندگان ارکستر چگونه با جان و دل ساز می‌زنند! همسر من هم در جواب به آقای رهبری گفت که بچه‌ها جرئت ندارند به شما چیزی بگویند. درعین‌حال، او معتقد بود که در همه‌جای دنیا، رهبران همین‌گونه ارکستر را تمرین می‌دهند. من در همه‌جای دنیا کار کرده‌ام و می‌دانم که روند تمرین اصلا این‌گونه نیست. در اروپا دو ساعت تا دوساعت‌ونیم تمرین می‌شود و به اندازه‌ کافی هم به نوازنده استراحت می‌دهند. یک نوازنده نمی‌تواند چهار ساعت ساز بزند.

به گفته ناژفر روز بعد از آن میهمانی، آقای رهبری به من ایمیل زد و گفت، سطح کاری شما و همسرتان پایین است و دیگر تمایلی ندارم با ارکستر همکاری کنید.

کد خبر 294370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار