همشهری آنلاین: روزنامه نگار معروف مصری در گفتگویی با اعلام اینکه حمله کشورهای عربی به یمن اشتباه بود ایران را قدرت تاثیرگذار در منطقه دانست.

haikal

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسنین هیکل روزنامه نگار معروف مصر شب گذشته در گفتگو با سی.بی.سی اظهار داشت: حمله به یمن اشتباه بود و پیش از وقوع حوادث اخیر سقوط نظام عبد ربه منصور هادی قابل پیش بینی بود. وی در عین حال این نکته را گوشزد کرد که گزینه نظامی مشکل یمن را حل نمی کند.

وی افزود: کشورهای عربی در رابطه با مبارزه با تروریسم اقدامی نکرده‌اند و این کشورها در قبال یمن اشتباهی تاریخی مرتکب شدند.

هیکل گفت: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با رهبران کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که تغییرات اساسی در سیاست‌های آمریکا در قبال ایران ایجاد شده است و رهبران عرب بر این باور هستند که دشمن واقعی آنها ایران است.

روزنامه نگار معروف مصری اظهار داشت: تشکیل نیروی مشترک عربی به مناقشه اعراب و اسرائیل بازمی‌گردد، تصمیم حمله نظامی به یمن پیش از اجلاس سران عرب اتخاذ شد زیرا طرف‌هایی وجود دارند که صبر و تحمل نداشتند. وی در عین حال گفت: بهترین کاری که کشورهای عربی در قبال یمن انجام دادند این است که تاکنون وارد درگیری زمینی در یمن نشدند.

وی ایران را یکی از قدرت های تاثیرگذار منطقه توصیف و اعلام کرد: باید به زمینه‌های مشترک با ایران دست یافت. هیکل این پرسش را مطرح کرد چطور با اسرائیل به راه حل سیاسی دست یافته شد اما با ایران نمی شود؟

روزنامه نگار مصری همچنین به وقوع جنگ مذهبی در منطقه هشدار داد چرا که به تقسیم جهان عرب منجر خواهد شد.

کد خبر 291839

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha