چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: متخصصان در آمریکا هورمون جدیدی را شناسایی کرده‌اند که با اضافه وزن مقابله می‌کند.

به گزارش ایسنا، این هورمون به طبیعی شدن اثرات متابولیسمی در بدن که معمولا با ورزش همراه است، کمک می‌کند.

«پینچاس کوهن» نویسنده ارشد این مطالعه از آمریکا، گفت: این یافته می‌تواند پیشرفت چشمگیری در شناسایی روش‌های درمانی جدید برای مقابله با بیماری‌های مرتبط با افزایش سن همچون دیابت باشد.

این هورمون که به تازگی شناسایی شده و به نام MOTS-c شناخته شده‌،‌ بافت‌های ماهیچه‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد که با حساسیت انسولینی و مقاومت انسولینی مرتبط با سن و ناشی از رژیم غذایی مرتبط هستند.

متخصصان برای آزمایشِ تاثیرات این هورمون، آن را به موش‌هایی تزریق کردند که با رژیم حاوی چربی بالا تغذیه شده بودند. این موش‌ها با چاقی و مقاومت انسولینی مواجه می‌شوند. پس از تزریق این هورمون میزان چاقی و مقاومت انسولینی ناشی از سن در موش‌ها کاهش پیدا کرد.

«چانگان لی» یکی دیگر از محققان این مطالعه گفت: این یافته سرنخ‌های جدیدی را در مورد میتوکندری‌ها آشکار ساخته و آن‌ها را به عنوان تنظیم کننده فعال سوخت و ساز شناسایی می‌کند. هورمون‌ها معمولا در DNA هسته‌ها رمز گذاری می‌شوند اما MOTS در میتوکندری‌ها رمزگذاری شده و بخشی از سلول به حساب آمده که غذا را به انرژی تبدیل می‌کند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، تمامی آزمایش‌های انجام شده روی MOTS روی موش‌ها آزمایشگاهی بررسی شده و مکانیزم مولکولی موجود در موش‌ها در تمامی پستانداران از جمله انسان هم وجود دارد.

کد خبر 289012

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha