همشهری آنلاین: فرمانده رزمایش محمد رسول الله (ص) گفت: تحکیم پیوندهای بین نیروهای مسلح و مردم و برای دفاع همه جانبه از کشور یکی دیگر از اهداف رزمایش محمد رسول الله (ص) ارتش است.

عبدالرحیم موسوی

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی صبح پنجشنبه پس از اعلام رمز رزمایش محمد رسول الله (ص) در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اهداف این رزمایش ارتقاء توان دفاعی کشور است.

وی با اشاره به اینکه در رزمایش های پیشین نیز بحث انتقال تجربه به جوانان مطرح بوده است، گفت: در این رزمایش برای انتقال تجربیات قرارگاه های جوانان را در تمامی رده ها ایجاد کردیم.

این رزمایش در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در شمال اقیانوس هند برگزار می شود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام رزمایش را صلح و دوستی برای کشورهای منطقه در سایه وحدت اسلامی و منطقه ای عنوان کرد.

امیر موسوی ادامه داد: پیام این رزمایش برای کسانی که شاید هنوز افکار شیطانی در سر دارند این است که ایران اسلامی می تواند از مرزهای خود با اقتدار دفاع کند.

رزمایش مزبور ساعت 8 صبح امروز پس از اعلام رمز یا 'رسول الله' (ص) توسط امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی فرمانده رزمایش با گسترش و استقرار یگان های مختلف زمینی، جنگنده های هوایی و سامانه های پدافندی در جنوب شرق کشور و شناورهای سطحی و زیر سطحی در عمق ابهای دریای عمان آغاز شد.

فرمانده رزمایش محمد رسول الله (ص) اعلام کرد: حجم بیشتر رزمایش با نیروی دریایی و سپس نیروی زمینی است؛ نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) نیز کار پشتیبانی را برعهده دارند.

امیر موسوی ادامه داد: دو روز نخست رزمایش مختص به نیروی زمینی است، روز سوم نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی دست به عملیات می زنند.

وی گفت: روزهای بعدی رزمایش مختص نیروی دریایی است و دهم دی ماه در با رژه نیرو این رزمایش به پایان می رسد.

این رزمایش در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در شمال اقیانوس هند برگزار می شود.

در اولین مرحله رزمایش محمدرسول الله (ص) یگان های نیروی زمینی در قالب طرح های چابک سازی سرعت عمل خود در جابجایی، آماده سازی، ایجاد استحکامات مهندسی و استقرار پاسگاه های فرماندهی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ارزیابی می کنند.

داورانی با نظر قرارگاه «ذوالفقار» در این رزمایش حضور داشته و به ارزیابی عملکرد نیروهای حاضر در آن می پردازند.

پروازهای اطلاعاتی پهپادهای ساخته شده توسط این نیرو و صنایع دفاعی، اجرای شورهای متعدد ستادی برای هدایت یگانها در وضعیت های غیرمترقبه، شبیه سازی بازی جنگ، استفاده از سامانه های شنود و فناوری های نوین ارتباطی و جنگ الکترونیک و اجرای پرش های چتربازی بخش هایی از مرحله اول رزمایش است که با کارگیری 27 رسته از نیروی زمینی انجام می شود.

این نیرو در منطقه ای به وسعت 43 هزار کیلومتر مربع آغاز کننده این رزمایش خواهد بود.

همزمان با مرحله زمینی رزمایش انواع واحدهای شناور نیروی دریایی و یگان های پروازی این نیرو به مناطق تعیین شده عزیمت می کنند و سامانه های پدافند هوایی با برد مختلف در مناطق تعیین شده مستقر و تمرین انواع جنگنده های هوایی آغاز می شود.

کد خبر 281978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار