همشهری آنلاین: رزمایش مشترک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان محمد رسول الله (ص) صبح پنجشنبه چهارم دی آغاز شد.

رزمایش

به گزارش ایرنا، این رزمایش در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در شمال اقیانوس هند برگزار می شود.

رزمایش مزبور صبح امروز پس از اعلام رمز یا 'رسول الله' (ص) توسط امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی فرمانده رزمایش با گسترش و استقرار یگان های مختلف زمینی، جنگنده های هوایی و سامانه های پدافندی در جنوب شرق کشور و شناورهای سطحی و زیر سطحی در عمق آبهای دریای عمان آغاز شد.

در اولین مرحله رزمایش محمد رسول الله (ص) یگان های نیروی زمینی در قالب طرح های چابک سازی سرعت عمل خود در جابجایی، آماده سازی، ایجاد استحکامات مهندسی و استقرار پاسگاه های فرماندهی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ارزیابی می کنند.

داورانی با نظر قرارگاه «ذوالفقار» در این رزمایش حضور داشته و به ارزیابی عملکرد نیروهای حاضر در آن می پردازند.

پروازهای اطلاعاتی پهپادهای ساخته شده توسط این نیرو و صنایع دفاعی ، اجرای شورهای متعدد ستادی برای هدایت یگانها در وضعیت های غیرمترقبه، شبیه سازی بازی جنگ، استفاده از سامانه های شنود و فناوری های نوین ارتباطی و جنگ الکترونیک و اجرای پرش های چتربازی بخش هایی از مرحله اول رزمایش است که با کارگیری 27 رسته از نیروی زمینی انجام می شود.

این نیرو در منطقه ای به وسعت 43 هزار کیلومتر مربع آغاز کننده این رزمایش خواهد بود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و سخنگوی مرحله زمینی رزمایش گفت: استفاده مطلوب از تجربیات فرماندهان و انتقال آن به جوانان و هدایت بخش هایی از عملیات توسط جوانان بخش هایی از رزمایش نیروی زمینی است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری افزود: گوشه هایی از توانمندی های رزمی و دفاعی ارتش و تعدادی از دستاوردهای خودکفایی نیروی زمینی در صحنه رزم ارائه خواهد شد.

همزمان با مرحله زمینی رزمایش انواع واحد های شناور نیروی دریایی و یگان های پروازی این نیرو به مناطق تعیین شده عزیمت می کنند و سامانه های پدافند هوایی با برد مختلف در مناطق تعیین شده مستقر و تمرین انواع جنگنده های هوایی آغاز می شود.

بنابر اعلام امیر سرتیپ «عبدالرحیم موسوی» فرمانده رزمایش «محمد رسول الله(ص)»، این رزمایش بر اساس تهدیدات واقعی و با بکارگیری تجهیزات واقعی توسط قرارگاه «ذوالفقار» طرح ریزی و هدایت می شود.

کد خبر 281972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار