جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: اسرائیل تصمیم داشت حسن نصر‌الله، رهبر حزب‌الله لبنان را در سخنرانی روز عاشور ترور کند اما این توطئه نافرجام ماند

حسن‌ نصر‌الله

به گزارش ایسنا، روزنامه تلگراف هلند به نقل از یک منبع امنیتی اروپایی با اعلام این خبر نوشت: اسرائیل برنامه‌ از پیش تعیین شده‌ای را برای ترور سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم ظهر عاشورا طرح‌ریزی کرده بود که این عملیات به دلیل مشکلات فنی و لجستیکی ناکام مانده است.

این مسئول اروپایی که در یکی از سفارتخانه‌های اروپایی در سرزمین‌های اشغالی به فعالیت مشغول است و بلندپایه خوانده شده، گفت: اسرائیل قصد داشته این عملیات را در ظهر عاشورا و هنگامی که سید حسن نصرالله در میان مردم حضور می‌یابد اجرا کند و اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورده بود که نصرالله قصد دارد در میان مردم حاضر شود.

بنابه گفته این مسئول اروپایی رژیم صهیونیستی قصد داشته به وسیله یک موشک با قدرت انفجاری کم اما دقت بالا سید حسن نصرالله را هدف قرار دهد تا همگان فکر کنند که انفجار ناشی از بمب کار گذاشته شده یا عملیات انتحاری بوده است.

این منبع مدعی شد که شکست عملیات به دلیل تکنولوژی خاصی بوده است که روسیه در اختیار یگان‌های محافظ حزب‌الله گذاشته است و نیروهای حزب‌الله با استقرار در منطقه‌ای که دبیرکل حزب‌الله قصد حضور در آنجا را داشته توانسته‌اند این توطئه را خنثی کنند.

روزنامه تلگراف در تماس با یک افسر اطلاعاتی آمریکا با تایید خبر خود به نقل از این افسر اسرائیلی نوشت: یگان‌های جدید حزب‌الله لبنان با استفاده از رادارهایی که روسیه در اختیار حزب‌الله قرار داده و بر روی کوه‌های الشیخ در نزدیکی بیروت مستقر شده توانسته‌اند پرواز هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیل را رصد کنند و به نزدیکان حزب‌الله نسبت به این خبر هشدار دادند.

این افسر اسرائیلی گفت: یگان راداری روسیه می‌تواند پرواز هواپیماهای اسرائیلی و ورود آن‌ها به حریم هوایی لبنان را تشخیص دهد.

وی گفت: با وجود اطلاعاتی که به دست آورده بودیم و نشان می‌داد که روسیه حزب‌الله را به چنان تکنولوژی‌ای مجهز کرده اما انتظار آن را نداشتیم که نیروهای حزب‌الله این تکنولوژی را به دست آورده باشند و به شکل عملی از آن استفاده کنند.

کد خبر 277756

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha