همشهری آنلاین: روزنامه لبنانی « الاخبار» نوشت که نیروهای حزب الله مانع حمله و نفوذ تروریست‌های مسلح از سلسله کوه‌های شرقی هم مرز با سوریه به داخل خاک لبنان شدند.

جنبش حزب الله

به گزارش ایرنا، الاخبار در شماره روز دوشنبه خود افزود: سلسله کوه های شرقی لبنان متصل به منطقه القلمون سوریه شب گذشته شاهد یک درگیری شدید مسلحانه بین نیروهای حزب الله و عناصر مخالف نظام سوریه بود که بعداز نبرد القلمون و فرار از شهرها و روستاهای این منطقه در بلندی های خاک لبنان مخفی شده اند.

این روزنامه لبنانی اضافه کرد: پایگاه های اجتماعی اعلام کرده اند که در این درگیری گسترده مسلحانه در اطراف شهرک لبنانی عرسال نزدیک مرزهای سوریه 7 تن از نیروهای حزب الله به شهادت رسیده و 30 عنصر مسلح مخالف نظام سوریه هم به هلاکت رسیده اند.

حزب الله تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده است.

الاخبار به نقل از اهالی بقاع شمالی لبنان نوشت:هجوم عناصر مسلح مخالف نظام سوریه به بلندی های 2 شهرک یونین و نحله بدنبال ضربات سختی صورت گرفت که این عناصر در بخش سوری سلسله کوه های شرقی متحمل شده بودند.

اهالی منطقه خاطرنشان کردند که هرچند هجوم عناصر مسلح گسترده و شدید بود اما نیروهای رزمنده حزب الله با سرعت بر اوضاع مسلط شده و در یک ضد حمله این عناصر را تا بلندی های عرسال به عقب راندند.

این روزنامه لبنانی تصریح کرد: عناصر مسلح شب گذشته تلاش کردند در مناطقی در بلندی های عسال الورد سوریه درجنوب شرقی شهرک لبنانی عرسال پیشروی کنند اما به نتیجه نرسیده و مجبور به فرار از منطقه و ورود به خاک لبنان شدند.

الاخبار نوشت که این عناصر مسلح در کمین های ارتش سوریه و نیروهای حزب الله گرفتار شدند و درگیری ها تا اواخر شب گذشته ادامه داشت.

ارتش سوریه با آتشباری توپخانه مواضع و مخفیگاه‌های عناصر مسلح را بشدت زیر آتش گرفت و شب گذشته 3جسد و ده‌ها زخمی این عناصر به بیمارستان میدانی در شهرک عرسال لبنان منتقل شد.

منابع میدانی که تحولات را پیگیری کرده اند، گفتند: عناصر مسلح حملات و تلاش‌های خود برای نفوذ به شهرک ها و روستاهای شرق و شمال لبنان را متوقف نخواهند کرد و همچنان این مناطق لبنان را با موشک هدف قرار خواهند داد.

این منابع با بیان اینکه احتمالا عملیات و درگیری های مسلحانه در بلندی های لبنان در روزهای آینده بیشتر می‌شود، تاکید کردند که استقرار ارتش لبنان در مرزهای با منطقه القلمون سوریه یک مانع بزرگ برای ورود ونفوذ عناصر مسلح است اما موجب سیطره کامل ارتش بر بلندی ها و مناطق گسترده خاک لبنان که با منطقه القلمون سوریه متصل هستند، نمی‌شود.

براساس این گزارش، ارتش سوریه مواضع خود در منطقه تلکلخ نزدیک منطقه وادی خالد در مرزهای شمالی لبنان را تقویت کرده است.

منابع میدانی سوری تاکید کردند: سه روز قبل عناصر مسلح مخالف نظام سوریه تحرکاتی را نزدیک مرزهای با لبنان شروع کردند و به همین دلیل ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن یک سلسله تدابیر را برای جلوگیری از نفوذ و حملات این عناصر به محل استقرار خود اتخاذ کرده اند.

الاخبار خاطرنشان کرد: عناصر مسلح مخالف نظام سوریه بعداز سقوط چند ماه قبل « قلعه الحصن» توسط ارتش سوریه به منطقه عکار درشمال لبنان فرار کرده اند و از این منطقه حملات خود علیه نیروهای سوری در مرزهای با لبنان را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

کد خبر 265849

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha