همشهری آنلاین: حزب الله شامگاه شنبه با صدور بیانیه‌ای، انفجار تروریستی انتحاری در یک پست ایست و بازرسی ارتش لبنان را محکوم کرد و آن را جنایتی علیه همه ملت لبنان ازهر دین و طایفه‌ای خواند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه حزب الله آمده است: اندیشه تروریستی تکفیری با هدف قرار دادن یک پست ایست و بازرسی ارتش لبنان در شهرک عرسال، جنایتی جدید به پرونده قطور جنایات خود افزود .

حزب الله خاطرنشان کرد که این جنایت جدید به شهادت و زخمی شدن چند نظامی لبنانی منجر شد که درحال انجام وظیفه بزرگ ملی خود برای حمایت از کشور و شهروندان لبنانی بودند.

در این بیانیه تاکید شده است که نیروهای ارتش لبنان به دستور فرماندهان خود سرگرم مبارزه با تروریسم تکفیری و جلوگیری از تهدیدهای فزاینده آن علیه کشور و ملت لبنان هستند.

حزب الله همه طرف ها را به بیداری بیشتر، تحمل مسئولیت‌ها ، توجه به ارتش و حمایت و پشتیبانی از آن بخاطر دفاع از کشور فراخوانده و از فداکاری بزرگ افسران و سربازان ارتش که با نثار خون خود برای دور کردن خطر، ستم و بی عدالتی از لبنان تلاش می کنند، تجلیل کرده است.

در این بیانیه از دستگاه های ذیربط خواسته شده است که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اجرای برنامه‌های جنایتکاران تروریست قبل از وقوع بکار گرفته و مجازات‌هایی بازدارنده علیه آنها اتخاذ کنند.

جزب الله خاطرنشان کرده است، نیازی به گفتن نیست، روش تروریسم ، تکفیر و انفجارجای هیچ شکی باقی نگذاشته که تروریسم تکفیری دشمن همه لبنانی ها بدون استثناء است و این روش خونین و خرابکاری بر پایه های تعصبی کور،عقلی زایل شده، کشتن و نابود کردن استوار شده است.

حزب الله لنبان به فرماندهان ارتش و خانواده شهدا تسلیت گفته و برای زخمی‌ها شفای عاجل آرزو کرده است.

یک خودرو بمب گذاری شده عصر شنبه در پست ایست و بازرسی ارتش لبنان در وادی عطا و یکی از وروی های عرسال از جانب بلندی های منطقه منفجر شد.

این انفجار تروریستی انتحاری 3 شهید و چند زخمی برجای گذاشت.

یک گروه تروریستی تکفیری که خود را«تیپ آزادگان اهل سنت بعلبک» می خواند با انتشار بیانیه ای که در صفحه اجتماعی آن در تویتر قرار گرفته، مدعی شده که این انفجار تروریستی انتحاری را در انتقام از کشته شدن « سامی الاطرش» تروریست تکفیری انجام داده است.

این انفجار تروریستی انتحاری در نزدیکی مرزهای سوریه و اولین پست ایست وبازرسی ارتش لبنان که محل معاوضه چند هفته قبل راهبه‌های معلولا بوده است، صورت گرفت.

کد خبر 254212

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان