همشهری آنلاین: تأکید مجدد عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر بر حمایت کشورش از عراق در جنگ با تروریسم و حمله هوایی به مواضع داعش در ۳ منطقه از جمله آخرین اخبار مربوط به عراق به شمار می رود.

درگیری عراق با گروه داعش

چهارشنبه 93.4.18

12:04:حمله هوایی به مواضع داعش در 3 منطقه/هلاکت 27 تروریست و زخمی شدن 20 نفر

یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد: جنگنده های سوخو نیروی هوایی عراق مواضع تروریست های داعش در روستای "ینکجه" در غرب طوزخورماتو در استان کرکوک را بمباران کردند.

بر اثر این حمله هوایی 12 تروریست کشته و 20 تن زخمی شدند. خبر دیگر اینکه جنگنده های ارتش عراق تجمع تروریست های داعش را در روستای "جمیله" در منطقه الشرقاط در شمال صلاح الدین بمباران کردند.

11:49:هلاکت 40 تروریست داعش در مناطق مختلف بغداد

سعد معن سخنگوی عملیات بغداد شب گذشته اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق در جریان چند عملیات امنیتی در مناطق مختلف بغداد 40 تروریست داعش را به هلاکت رساندند.

این عملیات در مناطق الیوسفیه و الرشیدیه و با حمایت و پشتیبانی نیروهای هوایی عراق انجام شد. نیروهای داوطلب مردمی و عشایر عراق نیز نیروهای امنیتی عراق را در این عملیات همراهی می کردند.

11:03:اربیل به آغوشی برای تروریسم تبدیل شده است

صادق اللبان نماینده ائتلاف دولت قانون شب گذشته در سخنانی اعلام کرد: اربیل شماری از قانون شکنان را در خود جای داده است و این اقدام باعث شده است اربیل به آغوشی برای تروریسم تبدیل شود.

وی با بیان این مطلب افزود: اربیل در حال حاضر میزبان دشمنان ملت عراق است و این در حالی است که اقلیم کردستان عراق این دشمنان را انقلابی توصیف می کند. این افراد جنایتکار هستند و به مقدسات توهین می کنند و هدف آنها کشتار، تخریب و هتک حرمت است.

10:10:تسلیحات شیمیایی عراق به دست داعش افتاد

"محمدعلی الحکیم" عصر دیروز سه شنبه 17 تير با انتشار نامه ای اعلام کرد: نیروهای داعش توانسته اند کنترل زرادخانه "موتانا" در شمال غربی بغداد را در دست بگیرند.

در این نامه که در اختیار "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد قرار گرفته آمده است: در این زرادخانه دو هزار و 500 راکت شیمیایی که حاوی گازهای کشنده اعصاب و سارین هستند وجود دارد. نیروهای داعش پس از تسلط بر این زرادخانه نگهبانان را خلع سلاح کرده و به تسلیحات موجود در آن دسترسی پیدا کرده اند.

بر اساس این گزارش، پیش از آنکه تروریست های داعش دوربین های موجود در این زرادخانه را از کار بیاندازند تصاویری از اقدامات آنها در زرادخانه ضبط شده است.

سه شنبه 93.4.17

17:35:گفتگوی تلفنی نوری المالکی و السیسی/حمایت رئیس جمهوری مصر از وحدت عراق

نوری المالکی نخست وزیر عراق به طور تلفنی با عبدالفتاح السیسی اوضاع عراق و منطقه را مورد رایزنی قرار داد.

یک منبع آگاه عراقی اعلام کرد: در این گفتگوی تلفنی اوضاع و تحولات امنیتی در عراق و منطقه مورد بررسی قرار گرفت و السیسی مجددا بر حمایت کشورش از عراق در جنگ علیه تروریسم و مخالفت با تجزیه این کشور را تاکید کرد.

از سوی دیگر دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مالکی در این گفتگو تشکر خود را از موضع مصر در حمایت از عراق در قبال تروریسم بیان کرده است و خطاب به وی گفته است: موضع شما در حمایت از کشور دوم خود قابل تقدیر از سوی دولت و ملت عراق است.

16:51:عشایر اللهیبی علیه داعش قیام کردند/هلاکت مشاور رسانه ای البغدادی

یک منبع آگاه در استان نینوا اعلام کرد: عشایر اللهیبی در منطقه الحاج علی در نزدیکی منطقه مخمور در 85 کیلومتری جنوب شرق موصل علیه تروریست های داعش دست به قیام زده اند و مانع از ورود داعش به روستای خود شده اند.

این منبع همچین از درگیری های شدید میان تروریستها داعش و عشایر در منطقه القیاره در نود کیلومتری جنوب موصل پس از اینکه تروریست‌های داعش قصد حمله به الشرقاط در شمال صلاح الدین را داشتند خبر دادند.

در این درگیری ها از سلاح های سبک و سنگین استفاده شد و والی داعش در القیاره و تعدادی از همراهانش زخمی شدند.

یک منبع امینتی در نینوا از هلاکت عبدالوهاب العبیدی مشاور رسانه ای ابوبکر البغدادی در موصل خبر دادند.

15:04:انتفاضه قریب الوقوع عشایر موصل علیه داعش/تکذیب تسلط تروریستها بر جرف الصخر

صادق الحسینی رئیس کمیته امنیتی در شورای استان دیالی گفت: تروریست‌های داعش طی دو هفته گذشته در مناطق مختلف دیالی بیش از 30 نفر را اعدام کرده اند.

وی افزود: این اعدام ها به بهانه های واهی صورت می گیرد. تروریستهای داعش همچنین صد منزل متعلق به آوارگان منطقه العظیم را در شمال بعقوبه در حد فاصل دیالی و صلاح الدین تخریب کرده اند.

از سوی دیگر فلاح الخفاجی رئیس کمیته امنیتی در شورای استان بابل تاکید کرد: نیروهای امنیتی از صبح روز گذشته عملیاتی را علیه تروریست ها در جرف الصخر آغاز کرده اند و این عملیات به شکل موثر و مطابق طرحهای از قبل تعیین شده پیش می رود و ما به طور کامل جرف الصخر را به محاصره در می آوریم و نیروهای امنیتی تروریستها را در جرف الصخر پاکسازی خواهند کرد.

13:49:هلاکت 65 تروریست در صلاح الدین/اعدام چند فرمانده مسلح توسط داعش

سرویس مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور 65 تروریست داعش را در منطقه الشرقاط در استان صلاح الدین به هلاکت رساندند.

این عملیات با پشتیبانی نیروی هوایی عراق انجام شد و همچنین 7 خودرو تروریست ها منهدم شد.

نیروی هوایی عراق در یکی از این عملیات ها تجمع تروریست های داعش در منطقه الشرقاط را هدف قرار داده بود که به هلاکت 35 نفر و انهدام 7 خودرو تروریست ها منجر شد.

11:35:وزارت خارجه آمریکا:تردیدی درباره فیلم منتشر شده از ابوبکر البغدادی وجود ندارد

جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته اظهار داشت: آمریکا نسبت به صحت فیلم منتشر شده از ابوبکر البغدادی تردید ندارد.

وی با بیان این مطلب افزود: ما از اخبار مربوط به انتشار فیلم ابوبکر البغدادی در اینترنت شک و تردید نداریم.

10:50:حمله عشایر تکریت به داعش/90 تروریست کشته و زخمی شدند

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین شب گذشته اعلام کرد که نیروهای مسلح عشایر مناطق الزویه، مکحول و المسحک با تروریست های داعش در شمال تکریت درگیر شدند.

این منبع افزود: بر اثر این درگیری که عصر روز گذشته رخ داد 50 تروریست داعش در منطقه بیجی کشته و 40 تن زخمی شدند. همچنین ده ها خودروی تروریست ها به آتش کشیده شد.

10:18:نوری المالکی:مبارزه با داعش و بعثی ها اولویت نخست ما است

نوری المالکی نخست وزیر عراق شب گذشته در بیانیه ای به طرف های خارجی و داخلی نسبت به بن بست کشاندن روند سیاسی در عراق و شکست تجربه دموکراتیک در این کشور هشدار داد.

وی با بیان این مطلب افزود: نبرد امروز نیروهای عراقی با تروریست ها یک گزینه استراتژیک برای حفظ وحدت و حاکمیت و منافع عالی ملت عراق است.

در ادامه این بیانیه که توسط "قاسم عطا" سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرائت شد آمده است: اولویت ما اکنون مبارزه با گروه تروریستی داعش و هم پیمانان بعثی آن است.

دوشنبه 93.4.16

20:27:انهدام 45 خودرو داعش در مسیر پالایشگاه بیجی/هلاکت دهها تروریست در اطراف پایگاه اسپایکر

یک منبع امنیتی در نینوا اعلام کرد: بالگردهای ارتش عراق یک ستون نظامی وابسته به گروهک داعش را در حال حرکت از موصل به سوی پالایشگاه بیجی در استان صلاح الدین بود هدف قرار داد.

به گفته این منبع بر اثر این حمله 45 خودرو وابسته به تروریستهای گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام منهدم شد و داعشی های که در آن بودند به هلاکت رسیدند.

این منبع بیان کرد: پالایشگاه بیجی تحت کنترل کامل نیروهای امنیتی عراق قرار دارد و تروریستهای داعش هرگز نخواهند توانست گزندی به آن وارد کنند.

19:16:داعش مسئولیت انفجار انتحاری کاظمین را بر عهده گرفت

گروهک تروریستی داعش مسئولیت انفجار امروز کاظمین را که شماری کشته و زخمی برجای گذشت برعهده گرفت.

این گروهک تروریستی عامل انتحاری را فردی به نام عبد المولی اللیبی معرفی کرد.

18:05: 27 کشته و زخمی حاصل انفجار انتحاری کاظمین/انهدام ادوات داعش در بیجی

یک منبع امنیتی در بغداد اعلام کرد: آمار نهایی انفجار انتحاری یک مرکز ایست بازرسی بازرسی در کاظمین شش کشته و 21 زخمی اعلام شد.

از سوی دیگر قاسم عطا سخنگوی نیروهای مسلح عراق گفت: نیروهای امنیتی با کمک عشایر موفق به انهدام 15 خودرو داعش و تروریستهای حامل آن در بیجی در تکریت شدند.

18:04:پاکسازی جاده العوجه به تکریت/ضربات سنگین هوایی بالگردها ارتش به داعش در دیالی

یک منبع امنیتی عراقی در تکریت اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق موفق به پاکسازی جاده العوجه به تکریت به شکل کامل شدند.

در استان دیالی یک منبع وابسته به پلیس این استان از حملات بالگردهای عراقی به مراکز داعش در منطقه العظیم در شمال بعقوبه و وارد کردن ضربات دیگر به المنصوریه در شمال شرق بعقوبه خبر داد.

15:17:توصیه های جالب نتانیاهو به آمریکا در مورد داعش

"بنیامین نتانیاهو" با بیان اینکه هم اکنون گروه های افراطی اهل سنت و شیعیان در عراق در حال جنگ با یکدیگر هستند از آمریکا خواست تا اقدامی را برای ضعیف کردن گروه داعش انجام ندهد.

به اعتقاد نخست وزیر رژیم صهیونیستی بهتر است آمریکا اجازه بدهد تا سنی ها و شیعیان بواسطه جنگ عراق سرگرم شده و قدرت آنها کاهش بیاید تا بدین ترتیب خطر کمتری از جانب مسلمانان متوجه غرب شود.

نتانیاهو معتقد است که درگیر شدن داعش با دولت عراق در نهایت موجب کاهش قدرت ایران می شود از همین رو آمریکا نباید وارد درگیری های عراق شده و برای از بین بردن این گروه تروریستی اقدامی انجام دهد.

12:38:عشایر استان نینوا خون "اثیل النجیفی" را مباح شمردند

یکی از شیوخ عشایر استان نینوا امروز اعلام کرد: شماری از عشایر استان نینوا خون اثیل النجیفی استاندار نینوا را مباح شمردند و وی را مزدور گروه تروریستی داعش توصیف کردند.

شیخ عمار عبدالقادر الطائی با اعلام این خبر افزود: اثیل النجیفی از طریق همکاری با تروریست های داعش، استان نینوا را بدون هر گونه مقاومتی به داعشی واگذار کرد.

12:01:حمله ارتش به مواضع تروریست‌ها در بیجی/اعدام 3 جوان به اتهام مخالفت با پیوستن به داعش

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز اعلام کرد: جنگنده های ارتش عراق صبح امروز مواضع تروریست‌ها را در روستای البوجواری در منطقه بیجی در استان صلاح الدین بمباران کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: حمله هوایی نیروهای ارتش عراق به انهدام 4 خودرو تروریست های داعش و هلاکت چند نفر از آنها منجر شد.

بنا بر اعلام این منبع، نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی نیروهای مردمی و عشایر در حال پاکسازی تمام مناطق استان صلاح الدین از لوث تروریست ها هستند.

10:36:عبدالفتاح السیسی: استقلال کردها آغاز فاجعه تجزیه عراق است

"عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر روز گذشته در اظهاراتی تجزیه عراق را فاجعه بار دانست.

وی برگزاری رفرنداوم استقلال منطقه کردستان از عراق را آغاز فاجعه تجزیه این کشور توصیف کرد.

10:27:کنترل کامل ارتش بر یک جاده بین المللی

یک منبع امنیتی در فرودگاه نجف شب گذشته اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق دو نفر از سرکردگان داعش را در فرودگاه نجف بازداشت کردند.

این افراد از زندان بادوش فرار کرده بودند و از اربیل وارد فرودگاه نجف شده بودند که طبق ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم بازداشت شدند.

9:39:افشای هویت اصلی بدل سرکرده داعش/ ابوبکر البغدادی در موصل حضور ندارد

کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا هویت اصلی فردی که داعش ادعا کرده بود، "ابوبکر البغدادی" سرکرده این گروه تروریستی است، را افشا کرد.

در بیانیه شورای استانداری نینوا آمده است: شخصی که در این تصاویر به سخنرانی مشغول است "ابوبکر الخاتونی" والی موصل است و "ابوبکر البغدادی" نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: اطلاعات دریافتی حاکی از آن است "ابوبکر البغدادی" سرکرده گروه تروریستی داعش در موصل حضور ندارد.

یکشنبه93.4.15

۱۷:۰۷ تشدید اختلافات داعش و دیگر گروههای مسلح در دیالی/حملات هوایی به تروریستها در بیجی

یک منبع امنیتی در صلاح الدین اعلام کرد: بالگردهای ارتش یک کاروان داعش را در نزدیکی یکی از پلها در روستای الزویه در بیجی واقع در شمال تکریت هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از تروریستها به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر تروریستهای داعش به منفجر کردن و ویرانی مقبره ها در شهر موصل ادامه می دهد.

۱۶:۰۶ آمریکا تحرکات البغدادی را رصد کند/سرکرده داعش در موضع ضعف است

یکی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون ضمن درخواست از آمریکا برای رصد تحرکات سرکرده داعش، البغدادی را در موضع ضعف دانست.

عباس البیاتی نماینده ائتلاف دولت قانون از آمریکا خواست که تحرکات ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش را از طریق ماهواره رصد کند.

۱۵:۲۶ فیلم منسوب به البغدادی در حال بررسی است/ 90 تروریست در بیجی به هلاکت رسیدند

قاسم عطا سخنگوی نیروهای مسلح عراق با اشاره به هلاکت بیش از 90 تروریست وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام در دفع حمله آنها به بیجی از بررسی فیلم ویدئویی منسوب به سرکرده داعش از سوی دست اندرکاران فنی خبر داد.

۱۴:۱۷هلاکت 20 داعشی در جریان بمبگذاری/داعش : هرکس با البغدادی بیعت نکند خونش مباح است

دستگاه مبارزه با تروریسم عراق امروز اعلام کرد که بیش از 20 تروریست داعش در جریان بمبگذاری در ساختمان شورای استانداری صلاح الدین به هلاکت رسیدند.

خبر دیگر اینکه یکی از فرماندهان داعش در تکریت روز گذشته اعلام کرد: در صورتی که داعش بغداد را اشغال کند مرقد مطهر امام موسی کاظم (ع) را تخریب خواهد کرد و اهل تسنن، شیعه، کرد و تمامی طوائف عراق را از دم تیغ خواهد گذراند.

الغدپرس نیز به نقل از یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق دو نفر از سرکردگان گروه تروریستی داعش را در منطقه "مکیشیفه" در جنوب تکریت را بازداشت کردند.

۱۳:۱۷ هلاکت سرکرده نظامی داعش در السعدیه/دهها تروریست داعش در الشرقاط

منابع امنیتی عراق از هلاکت صدها تروریست داعش در حملات جنگنده های ارتش به مواضع آنها در شمال صلاح الدین و کشته شدن سرکرده نظامی آنها در السعدیه خبر دادند.

اسماعیل المحلاوی فرمانده پلیس الانبار از تشکیل چهار گروه اضطراری با هدف مقابله با تروریسم خبر داد که به گفته وی، اکثر نیروهای این گردانها از عشایر داوطلب هستند که دوره های آموزش سریعی را درباره چگونگی جنگ با باندهای جنایتکار تروریست پشت سر گذاشته اند.

یگان مبارزه با تروریسم هم از هلاکت 25 تروریست و انهدام پنج خودرو آنها در فلوجه و انفجار بمب در مسیر عبور گشتی ارتش در کرکوک خبر داده است.
خبر دیگر اینکه در حمله جنگنده های ارتش به مواضع داعش در الشرقاط در شمال صلاح الدین دهها تروریست به هلاکت رسیدند.

جوانان كربلا، حاميان حرم شده‌اند

جوانان كربلا، در دفاع از ارزش‌ها و باورهای دينی و مذهبی خود، به منظور حراست از بارگاه‌مقدس شهدای عاشورا از گزند تحجر تكفيری ها، حراست از اين شهر را به عهده گرفته‌اند.

خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف حرم مطهر امام حسین (ع) و حرم حضرت ابوالفضل (ع) در شهر مقدس کربلا، شاهد افزایش گروه‌هایی از جوانان و فرزندان آن مناطق برای محافظت از بارگاه‌های مطهره در کنار نیروهای امنیتی ارتش عراق است.

۱۳:۰۱ جزئیات نشست اردن درباره چگونگی اشغال موصل و بغداد

رسانه های عراقی در گزارشی به تشریح نشست طرح حمله گروه تروریستی داعش به عراق در امان پایتخت اردن پرداختند.

الغدپرس در گزارشی اعلام کرد که طرح حمله گروه تروریستی داعش به موصل و دیگر مناطق عراق طی نشستی در امان پایتخت اردن برنامه ریزی شده بود.

این نشست اول ژوئن و با نظارت آمریکا، رژِیم صهیونیستی، عربستان سعودی، اردن و ترکیه برگزار شد. اسناد مربوط به این نشست توسط یکی از حاضران در این نشست به مبلغ 4 میلیون دلار به مسئولان عراقی فروخته شد.

۱۲:۱۹ بسیج اهل سنت عراق برای رویارویی با داعش/ ساختمانهای دولتی موصل به زندان تبدیل شدند

در پی بیانیه جدید ترویستهای تکفیری درباره تشکیل خلافت اسلامی نگرانی گروههای اهل سنت عراق درباره سرنوشت خود در این کشور افزایش پیدا کرده است.

روزنامه الحیات امروز در گزارشی به نقل از یک منبع موثق عراقی اعلام کرد: شخصیتهای موثر اهل سنت عراق از شهرهای موصل، تکریت و الانبار و همچنین نمایندگان گروههای مسلح سنی طی روزهای اخیر دیدارهای متعددی درباره موضع گیری درباره اعلام خلافت اسلامی توسط داعش و افزایش نفوذ این گروه در عراق برگزار کرده اند.

خبر دیگر اینکه تروریستهای داعش، ساختمانهای دولتی موصل را به زندان تبدیل کرده اند.

۱۲:۰۲ حمله داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در استان صلاح الدین

خبرنگار شبکه المیادین در عراق از حمله شدید گروه تروریستی داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در استان صلاح الدین خبر داد.

پایگاه هوایی اسپایکر از جمله پایگاههای مهم نیروی هوایی ارتش عراق در راستای انجام ماموریتها علیه گروههای تروریستی است.


۱۱:۵۵ علمای اهل سنت عراق جنایت داعش در تخریب مساجد و حسینیه ها را محکوم کرد

جماعت علمای عراق(اهل سنت) در بیانیه ای تخریب مساجد و حسینیه‌ها در شهر موصل از سوی تروریستهای تکفیری را محکوم و تاکید کرد تخریب مساجد و حسینیه‌ها اقدامی جنایتکارانه است که در چارچوب ضربه زدن به بافت اجتماعی عراق و تجاوز آشکار به مقدسات صورت می‌گیرد.

۱۱:۱۸ قطع حقوق شهروندان شیعه و اقلیت ها در موصل/50 ضربه شلاق مجازات بیعت نکردن با البغدادی
گروه تروریستی داعش اعلام کرد هر کس با ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه بیعت نکند به 50 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.این گروه روز جمعه از شهروندان ساکن موصل خواسته بود در نماز جمعه حضور پیدا کنند و با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

شبکه الفرات نیز به نقل از یک روزنامه کردی اعلام کرد: گروه تروریستی داعش حقوق کارمندان اهل تسنن در موصل را پرداخت کرده است، اما از دادن حقوق شهروندان شیعه، مسیحی و ایزدی خودداری کرده است.

۱۰:۰۸ ادامه حملات ارتش به مواضع داعش/هلاکت 28 تروریست در تلعفر و فلوجه

رسانه های عراقی از هلاکت 28 تروریست داعش در حمله نیروهای ارتش عراق به مواضع آنها در تلعفر و فلوجه خبر دادند.

یک منبع امنیتی در سرویس مبارزه با تروریسم اعلام کرد: 18 تروریست داعش از جمله سرکردگان این گروه در جریان یک حمله هوایی در منطقه تلعقر به هلاکت رسیدند. تلعفر در غرب موصل در مرکز استان نینوا واقع است.

۱۰:۰۳ تاکید دولت عراق بر ساختگی بودن تصاویر منتشر شده از ابوبکر البغدادی

وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بررسی تصاویر منتشر شده توسط گروه داعش نشان می دهد فرد موردنظر در این تصاویر "ابوبکر البغدادی" نیست و این تصاویر ساختگی است.

روز گذشته گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری که به طور گسترده در شبکه های مجازی مورد توجه قرار گرفته بود، مدعی انتشار نخستین تصاویر از "ابوبکر البغدادی" به عنوان خلیفه مسلمانان شد. ابوبکر البغدادی در این تصاویر طی اظهاراتی از همه مسلمانان خواست که با وی بیعت کنند.

"سعد معن" سخنگوی وزارت کشور عراق در گفتگو با خبرگزاری رویترز در واکنش به انتشار این تصاویر اظهار داشت: به طور قطعی می توان گفت که مردی که در این تصاویر دیده می شود ابوبکر البغدادی نیست و این تصاویر ساختگی است.

شنبه 93.4.14
20:20:نماینده فراکسیون الاحرار: دولت عراق مستشاران نظامی آمریکایی را اخراج کند

بهاء الاحرار نماینده فراکسیون الاحرار خواستار اخراج مستشاران نظامی آمریکایی از عراق شد. وی افزود: آمریکا در راستای تضعیف دولت عراق و همسویی با داعش به شکل غیر مستقیم تلاش می کند و به دنبال اجرای طرحهای خود برای تغییر نقشه منطقه مطابق منافع خود است.

الاعرجی با اشاره به اظهار نظر رئیس ستاد مشترک آمریکا مبنی بر اینکه نیروهای عراقی توان بازیابی خود را ندارند از فرمانده کل نیروهای مسلح عراق خواست که مستشاران نظامی آمریکایی را اخراج و به مشورتهای آنها گوش نکند زیرا آنها برای اجرای طرحهای خود به عراق آمده‌اند.

18:29:وحشت در اردوی داعشی ها در موصل به دنبال خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی

یک منبع امنیتی در استان نینوا اعلام کرد: به دنبال اعلام خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی در شهر القائم نوعی حالت ترس و وحشت داعشی را در موصل فرا گرفته است.

این منبع بیان کرد: شهر موصل هم اکنون شاهد فضای وحشت و رعب میان داعشی ها به دنبال اخبار مربوط به زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش است و این وضعیت سبب شده که تروریست های وابسته به داعش بسیاری از مراکز و ساختمانها از جمله دادگاههای شرعی و دیگر مراکز وابسته به خود را تعطیل کنند.

18:17:واکنش قرضاوی به اعلام خلافت داعش

یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین گفت: اعلام برپایی خلافت از سوی گروهک داعش از نظر شرعی باطل و به زیان اسلام است.

وی افزود: اقدامات گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام تبعات خطرناکی بر اهل تسنن در عراق و سوریه دارد.

14:44:ادامه همسویی بعثی-داعشی با چتر حمایتی اربیل

پایگاه المسله در گزارشی با اشاره به همسویی بعثی ها با داعشی ها در اربیل به نقل از یک منبع امنیتی آورده است: بعثی هایی که اصلیت آنها به استان ذیقار بر می گردد هم اکنون فعالیتهای نظامی گروهک داعش را از طریق مراکز سری در اربیل اداره می کنند.

این منبع بیان کرد: تعدادی از اعضای حزب بعث منحله از اهالی ناصریه و کسانی که مدتها در عضویت حزب بعث فعالیت می کردند و پس از سال2003 گریخته بودند، هم اکنون فعالیتهای نظامی داعش را اداره می کنند.یوسف عاید عضو شاخه حزب بعث منحله در ناصریه،محمد بندر الشدود عضو شاخه بعث و خلبان سابق، ریاض قاسم سرتیپ فراری و احمد عبدالله استاندار ذیقار قبل از سال 2003 هم اکنون در اربیل با داعش همکاری می کنند.

۱۴:۱۲ هلاکت صدها تروریست داعش در تکریت/انفجار پل ارتباطی میان بغداد - الانبار

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز اعلام کرد: جنگنده های ارتش عراق امروز برخی مناطق شهر تکریت را بمباران کردند.این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: بر اثر این حمله صدها نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

یک منبع امنیتی در استان الانبار نیز امروز اعلام کرد: شماری از تروریست های داعش صبح امروز پل ارتباطی میان بغداد و استان الانبار را منفجر کردند. این انفجار در منطقه الصقلاویه در شمال فلوجه رخ داد.

۱۳:۵۰ اماکن مذهبی در استان نینوی به پایگاههای داعش تبدیل شده است.

نماینده پیشین پارلمان عراق با بیان اینکه اماکن مذهبی در استان نینوی مورد هتاکی داعش قرار می گیرد اعلام کرد که این اماکن به پایگاههای داعش تبدیل شده است.

"لویس کارو"افزود کلیساها، حسینیه ها و مساجد استان نینوی تبدیل به پایگاهی برای داعش شده است.

یک رسانه عراقی هم فیلمی از رقص و پایکوبی و آوازخوانی تروریستهای تکفیری در یکی از مساجد موصل منتشر کرده است تا نشان دهد این گروه تکفیری از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تخریب وجهه اسلام ماموریت ویژه ای دارد.

۱۲:۵۳ فرمانده نظامی داعش در حله به هلاکت رسید/ 95 درصد استان دیالی در کنترل ارتش عراق

منابع امنیتی در عراق از به هلاکت رسیدن فرمانده نظامی گروه تروریستی تکفیری داعش به نام جندیل الجنابی در شمال غربی حله خبر می دهند.

پایگاه عراقی السومریه نیوز نیز اعلام کرد: شورای استانداری دیالی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: 95 درصد از مناطق استان دیالی تحت کنترل دستگاههای امنیتی قرار دارد و منطقه السعدیه به عنوان آخرین هدف در جهت پاکسازی کامل این استان از تروریستهای داعش است.از سوی دیگر، پایگاه المسله در خبری از درگیری عشایر اللهیب در جنوب شهر موصل با گروه تروریستی داعش خبر داد

۱۲:۴۹ پنج کشته و زخمی در انفجار شهرک صدر/فرار تروریست ها از صلاح الدین

احمد عبدالله الجبوری استاندار صلاح الدین اعلام کرد که اغلب تروریست های داعش از این استان فرار کرده اند.

وی با بیان این مطلب افزود: تروریست های فراری در برخی اماکن و راه های استان صلاح الدین نارنجک و بمب تعبیه کردند و یگان های خنثی سازی بمب در حال خنثی کردن این بمب ها هستند.

خبر دیگر اینکه یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده در میدان مظفر در ورودی شهرک صدر در شرق بغداد منفجر شد. بر اثر این انفجار که توسط افراد مسلح ناشناس صورت گرفت دست کم یک غیر نظامی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

۱۰:۳۹ انهدام 60 پایگاه داعش در تکریت/45 کشته و زخمی در انفجار انتحاری در ناحیه دجله

همزمان با اعلام انهدام 60 پایگاه متعلق به داعش توسط ارتش عراق در تکریت منابع عراقی از کشته وزخمی شدن بیش از 40 نفر در انفجار انتحاری در جنوب این شهر خبر دادند.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین از وقوع یک انفجار انتحاری در نزدیکی یک پایگاه نظامی در جنوب تکریت خبر داد 10 نظامی کشته و 35 نفر دیگر زخمی شدند.

این منبع همچنین با انتشار گزارشی به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که ارتش عراق توانست 60 پایگاه داعش در شهر تکریت را منهدم کند.

خبر دیگر اینکه 19 نفر از اعضای داعش در یک عملیات نظامی در ناحیه جرف الصخر در شمال بابل توسط ارتش عراق به هلاکت رسیدند.

۱۰:۲۰ حمله افراد مسلح به دو مسجد در موصل/دستگیری 12 نفر از حامیان صرخی در بصره

حمله چند فرد مسلح به دو مسجد در مرکز موصل و دستگیری 12 نفر از طرفداران صرخی در بصره از اخبار عراق به شمار می رود.

رئیس پلیس بصره اعلام کرد که 12 نفر از طرفداران "محمود الصرخی" عامل فتنه کربلا و از تعدادی زیادی نیز درباره عدم اغتشاش و ناامنی تعهد گرفته شده است.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی در استان نینوی اعلام کرد که چند فرد مسلح به دو مسجد در مرکز موصل حمله کرده و اثاثیه داخل این مساجد را ربودند.

9:45:جزئیات حمله به سرکرده داعش و احتمال مرگ وی/ البغدادی در پی جراحت شدید به سوریه گریخت

"حیدر الشرع" نماینده پارلمان امنیت و صلح بین المللی اعلام کرد: "ابوبکر البغدادی" سرکرده داعش پس از جراحت شدید ناشی از بمباران هوایی در غرب الانبار، به سوی سوریه گریخته و خاک عراق را ترک کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: نیروهای امنیتی عراق عملیات ویژه و منحصر بفردی را شهر مرزی القائم (هم مرز با سوریه) بر اساس داده های اطلاعاتی و جاسوسی انجام دادند و با پشتیبانی نیروهای هوایی عراق توانستند به محل حضور ابوبکر البغدادی حمله کرده و وی را به شدت زخمی کنند.

جمعه 93.4.13

۱۷:۵۶ هلاکت مسئول آموزش تک تیراندازهای داعش/شیوخ عشایر کرکوک از سوی داعش تهدید شدند

شماری از شیوخ عشایر کرکوک اعلام کرد گروه تروریستی داعش آنها را تهدید کرده است یا بیعت کنند، در غیر این صورت کشته خواهند شد.

تروریست‌های داعش همچنین استفاده از لقب شیخ از سوی عشایر را هم منع کرده اند.

جنگنده های ارتش، سه تانکر حامل سوخت سرقتی را که داعش در غرب کرکوک منتقل می کردند، منهدم کردند.

منابع عراقی همچنین از کشته شدن شماری از تروریستها در درگیری گروه داعش با گروه الجیش الاسلامی در شهر موصل خبر داد.

المسله همچنین گزارش داد نیروهای امنیتی، مسئول آموزش تروریستهای تک تیرانداز در الانبار را به هلاکت رساندند.


۱۷:۲۰ نیروهای مردمی حمله داعش به سامراء را دفع کردند/32 تروریست در بعقوبه به هلاکت رسیدند

یک منبع امنیتی در استان دیالی امروز اعلام کرد: نیروهای ارتش عراق در جریان درگیری با تروریست های داعش در نزدیکی منطقه "دلی عباس" در شمال بعقوبه 32 نفر از این افراد را به هلاکت رساندند.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین نیز امروز اعلام کرد: 10 تروریست داعش در درگیری با گردان های دفاع مردمی در نزدیکی سامراء به هلاکت رسیدند.

این منبع افزود: تروریست های داعش تلاش می کردند به سامراء نفوذ کنند.


۱۷:۰۵ هلاکت مسئول نظامی داعش در بیجی/کشته و زخمی شدن 5 نیروی پیشمرگ در کرکوک

"جمیل الشمری" فرمانده پلیس استان دیالی امروز اعلام کرد نیروهای امنیتی عراق منطقه الدوالیب را از لوث تروریست های داعش پاکسازی کردند.

در این عملیات 6 تروریست به هلاکت رسید و 4 خودرو آنها منهدم شد. اغلب تروریست ها لباس افغانی به تن داشتند.

این فرمانده افزود: نیروهای قهرمان ارتش عراق توانستند تمام مناطق دیالی را از گروه های تروریستی پاکسازی کنند.

خبر دیگر اینکه یگان مبارزه با تروریسم عراق امروز اعلام کرد که "ابوحذیفه التونسی" مسئول نظامی گروه تروریستی داعش در منطقه بیجی در استان صلاح الدین به هلاکت رسید. در جریان این عملیات 13 تروریست داعش به هلاکت رسیدند.

از کرکوک نیز خبر می رسد ظهر امروز یک بمب در مسیر گشتی نیروهای پیشمرگ در منطقه الرشاد در جنوب غرب کرکوک منفجر شد. در این انفجار یکی از نیروهای پیشمرگ کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

المیادین همچنین از اقدام تروریستهای داعش در تخریب قبر نوه عمر بن خطاب در موصل خبر داد.


۱۶:۴۹ گرفتار شدن تروریستها در کمین عشایر کرکوک/20 داعشی کشته و زخمی شدند

عشایر کرکوک با نصب کمین در مناطق مختلف این استان، دست کم 11 تروریست را به هلاکت رساندند.

یک منبع امنیتی در استان کرکوک امروز اعلام کرد که عشایر این استان با ایجاد کمین در غرب کرکوک توانستند 11 تروریست گروه داعش را به هلاکت برسانند و 9 تن دیگر را زخمی کنند.

۱۴:۴۴ زخمی شدن ابوبکر البغدادی در حمله هوایی ارتش عراق/هلاکت شمار زیادی از سرکردگان داعش

منابع عراقی تاکید کردند اطلاعات تقریبا موثقی در دست دارند که نشان می دهد ابوبکرالبغدادی سرکرده گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در حمله هوایی ارتش عراق زخمی شده است.

یگان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد اطلاعاتی تقریبا موثق و قطعی در اختیار دارد مبنی بر اینکه ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در حمله هوایی جنگنده های ارتش عراق در شهر القائم در استان الانبار زخمی شده است.


۱۲:۲۳ هلاکت 2 سرکرده نظامی داعش/حمله هوایی مقر تروریستها در صلاح الدین

نیروهای امنیتی عراق طی درگیری با تروریست های داعش در استان الانبار دو فرمانده نظامی داعش را به هلاکت رساندند.این افراد فرماندهان نظامی شهرهای القائم و البوکمال بودند و "ابوعلی الموصلی" و "ابومحمد التونسی" نام دارند.

ابومحمد التونسی فرمانده نظامی داعش در شهر البوکمال سوریه و ابو علی الموصلی فرمانده داعش در شهر القائم بودند.

خبر دیگر اینکه جنگنده های ارتش عراق صبح امروز مواضع داعش در شمال استان صلاح الدین را بمباران کردند. بر اثر این حمله که در منطقه الشرقاط صورت گرفت شماری از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.

۱۲:۰۲ حمله به منزل وزیر آموزش و پرورش/هلاکت 88 داعشی و انهدام 12 خودرو در تکریت

یک منبع امنیتی در استان کرکوک اعلام کرد که افراد مسلح داعش به منزل وزیر آموزش و پرورش عراق در یکی از روستاهای الحویجه در جنوب غرب این استان حمله کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: افراد مسلح پس از حمله به منزل "محمد علی تمیم" با استفاده از دو خودرو پارک شده در این منزل پا به فرار گذاشتند و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

پایگاه خبری الغدپرس نیز به نقل از دستگاه مبارزه با تروریسم گزارش داد: 88 تروریست داعش در عملیات امنیتی نیروهای ارتش عراق در منطقه "القصر الرئاسی" در شهر تکریت به هلاکت رسیدند.

در این عملیات همچنین 12 خودروی تروریست های داعش منهدم شد. این عملیات با پشتیبانی عشایر و نیروی هوایی عراق انجام شد.

۱۱:۱۲ هلاکت 40 تروریست داعشی در شمال بابل/دو خودرو حامل سلاح منهدم شد

منابع امنیتی عراق از انهدام دو خودرو حامل سلاح تروریستها در شمال استان بابل و انهدام دو خودرو حامل سلاح آنها در تکریت خبر دادند.

یک منبع امنیتی به المسله گفت : 40 تروریست داعش در حملات هوایی و توپخانه ای ارتش عراق به مواضع آنها در شمال استان بابل به هلاکت رسیدند.

انهدام دو خودرو حامل سلاح داعش در تکریت

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در تکریت گفت جنگنده های ارتش توانستند دو خودرو حامل سلاح و تروریست را در تکریت منهدم کنند.

قاسم عطا سخنگوی رسمی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هم اعلام کرد نیروهای امنیتی توانستند مفتی داعش را در منطقه العوینات تکریت به هلاکت برسانند.

تروریست‌های داعش پیشتر 50 شهروند از طایفه شبکی(کردهایی که اکثر آنها شیعه هستند) را در جنوب شرقی موصل برای استفاده به عنوان سپرانسانی ربوده بودند.

پنجشنبه93/4/12

16:55:سخنگوی نیروهای مسلح عراق:خروج نیروهای امنیتی عراقی از مرزهای عربستان صحت ندارد

سرلشکر "قاسم عطا" سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، خروج نیروهای امنیتی عراق از مرزهای مشترک عربستان و عراق را رد کرد.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص آخرین دست آوردهای ارتش عراق در عملیاتهای متعدد در استانهای نینوی، صلاح الدین، دیالی و الانبار توضیحاتی را ارائه داد اعلام کرد: آنچه که برخی رسانه ها در خصوص خروج نیروهای امنیتی عراق از مناطق مرزی بغداد و ریاض منتشر کرده اند صحت ندارد و نیروهای عراق همچنان در این مناطق مستقر هستند.

16:53:آغاز عملیات جنگنده های سوخو در موصل و صلاح الدین/هلاکت سرکرده و مفتی داعش

منابع امنیتی از هلاکت یکی از سرکردگان داعش ملقب به "ابو نبیل" در استان صلاح الدین خبر دادند.

همچنین "قاسم عطا" سخنگوی دفتر فرماندهی نیروهای مسلح عراق از هلاکت مفتی داعش در روستای العوینات در نزدیکی تکریت خبر داد.

15:54:وجود ارتباطات پنهانی میان ریاض و واشنگتن در خصوص داعش

"ترکی فصل" رئیس اسبق دستگاه امنیت (اطلاعات) عربستان در گفتگو با شبکه "CNN" گفت: میان ریاض و دولت سابق آمریکا پیوسته رایزنیها و تبادل اطلاعاتی در خصوص داعش دوجود داشت.

وی افزود: درگیری در داخل سوریه دلیلی اصلی رشد و توسعه این پدیده تروریستی است.

فیصل در ادامه جنگ در سوریه را به زخم چرکینی تشبیه کرد که باعث شیوع انواع باکتریها به تمام نقاط دنیا شده است.

وی در ادامه گفت: داعش مولود حوادث اخیر نیست بلکه از زمان آغاز جنگ آمریکا علیه عراق در سال 2003 شروع به رشد و نمو کرد.

15:42:دستاوردهای جدید ارتش در استان دیالی

نیروهای امنیتی عراق در ادامه پیشرویهای خود در استان دیالی توانستند سه منطقه "الدوالیب"، "شروین"، و "الشوهالی" را در این استان از وجود عوامل گروه تروریستی دولت اسلامیعراق و شام موسوم به داعش پاکسازی کنند.

یک منبع امنیتی دراین خصوص گفت: نیروهای امنیتی عراق با کمک نیروهای مردمی توانستند این سه منطقه را از شر داعش پاک کنند.

15:41:پاکسازی "العوینات" در استان صلاح الدین

نیروهای امنیتی عراق در ادامه پیشرویهای خود در استان صلاح الدین توانستند روستای "العوینات" در جنوب تکریت را ازوجود عناصر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش پاکسازی کنند.

یک منبع امنیتی در این خصوص گفت: نیروهای امنیتی با استفاده از جنگنده های ارتش طی یک عملیات گسترده توانستند روستای العوینات بین "العوجه" و تکریت را از آزاد کنند.

14:59: 30 هزار نظامی عربستانی در مرز عراق مستقر شدند

رسانه های عربستان از اعزام 30 هزار نظامی به مرز شمالی این کشور با عراق خبر دادند. شبکه العربیه با انتشار این خبر مدعی شد نظامیان عربستانی پس از خروج حدود دو هزار و 500 نظامی عراقی از پست های مرزی، در این منطقه مستقر می شوند.

هفته گذشته ملک عبدالله پادشاه عربستان در دیدار با "جان کری" وزیر خارجه آمریکا گفت آماده است از نفوذ خود در بین گروه های سنی عراق برای سرنگونی دولت منتخب این کشور و تشکیل دولتی جدید استفاده کند.

۱۳:۰۵ دیدار سؤال برانگیز بارزانی با سرکرده مخالفان سوریه

ریاست منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه ای از دیدار "مسعود بارزانی" رئیس اقلیم کردستان عراق و "احمد الجربا" سرکرده ائتلاف مخالفان سوریه خبر داد.

در این بیاینه تصریح شده است: بارزانی و جربا در خصوص آخرین تحولات امنیتی در عراق و سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

۱۳:۰۲ جنجالهای طرفداران یک شخصیت مرموز دینی؛ فتنه جدید در عراق

به دنبال درگیریهای گسترده میان طرفداران محمد صرخی روحانی مرموز عراقی و نیروهای امنیتی در کربلا و تلاش نیروهای امنیتی این استان برای دستگیری این عالم مرموز، اینبار طرفداران وی با بستن جاده بصره به بغداد و حمل سلاح اقدام به برگزاری تظاهرات و ایجاد ناامنی در شهر بصره نمودند.

۱۲:۰۷ حمله خمپاره ای به حرمین عسکریین (ع) در سامراء

یک منبع امنیتی در شهر سامراء اعلام کرد که چهارشنبه شب دو خمپاره به محوطه حرمین عسکریین (ع) در این شهر اصابت کرده است.

این منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود افزود: نیروهای امنیتی با استفاده از تسلیحات نظامی و با مشارکت نیروهای مردمی عملیات نظامی و امنیتی گسترده ای را برای مقابله با حملات احتمالی دیگر آغاز کردند.

۱۱:۱۸ هتک حرمت به حرم مطهر"یونس نبی" توسط داعش در موصل/انفجار انتحاری در بغداد

انفجار انتحاری در حسینیه ای واقع در غرب بغداد منجر به کشته شدن 5 شهروند عراقی و زخمی شدن 18 نفر دیگر شد.

از سوی دیگر یک منبع آگاه در استان نینوی اعلام کرد که اعضای داعش به حرم مطهر "یونس نبی" در موصل حمله کرده و اقدام به نبش قبر این حرم کردند.

کد خبر 265365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار