همشهری آنلاین: الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به هیئت رئیسه مجلس با ۵۰ امضاء خبر داد.

به گزارش فارس، الیاس نادران در نشست علنی صبح چهارشنبه مجلس شوراي اسلامي، گفت: طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه‌شنبه با 50 امضاء تقدیم هیئت رئیسه مجلس شوراي اسلامي شد.

وی افزود: طبق ماده 223 آئین‌نامه داخلی مجلس شوراي اسلامي در اولین جلسه‌ای که طرح استیضاح وزیری تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود، هیئت رئیسه موظف است آن را اعلام وصول کند و متن استیضاح را چاپ و برای وزیر مربوطه بفرستد.

نماینده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: روز سه‌شنبه طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با 50 امضاء تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد اما آقای ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت این طرح را اعلام وصول نکرد. با توجه به اینکه یک روز از زمان ارائه طرح گذشته، از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهیم طرح استیضاح وزیر علوم را اعلام وصول کند تا این طرح فرایند خودش را طی نماید.

نادران همچنین تأکید کرد: البته نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر علوم، تحقيقات و فناوري را امضا کرده‌اند، آمادگی دارند در جلسه غیرعلنی مسائل‌شان را با فرجی‌دانا مطرح کنند ولی نمایندگان استیضاح‌کننده به هیچ عنوان از حق خودشان در استیضاح وزیر کوتاه نمی‌آیند.

در ادامه، محمدرضا باهنر نايب رئیس دوم مجلس شوراي اسلامي که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به نادران گفت: فعلاً اجازه دهید بررسی دستور جلسه را ادامه دهیم البته آقای ابوترابی‌فرد‌ گفت که آقای نادران طرح استیضاح وزیر علوم را به او ارائه داده و گفته که فعلاً این طرح دست وی باشد.

باهنر ادامه داد: آقای ابوترابی به ما اینگونه گفته‌اند اما فعلاً برخی آقایان رفته‌اند با رئیس مجلس در این زمینه مشورت کنند.

کد خبر 263799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار