همشهری آنلاین: از سرگیری مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی در و اشنگتن با مخالفت فلسطینی‌ها روبر شده است.

به گزارش مهر، منابع رسانه ای بعد از ظهر جمعه از تظاهرات مردم فلسطین در شهر نابلس (کرانه باختری) علیه ازسرگیری مذاکرات سازش خبر دادند.

شبکه المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد: مردم شهر نابلس در کرانه باختری در اعتراض به ازسرگیری مذاکرات سازش به خیابانها آمده و تظاهرات برگزار کردند.

جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است. این در حالی است که دور جدید مذاکرات مستقیم سازش شب گذشته با حضور وزیرخارجه آمریکا، صائب عریقات و زیپی لیونی در واشنگتن از سرگرفته شد.

حماس: گروه‌های فلسطینی مخالف مذاکرات سازش هستند

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد تصمیم تشکیلات خودگردان در قبول ازسرگیری مذاکرات سازش با اشغالگران یکجانبه بوده و گروه‌های فلسطینی با آن مخالف هستند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین (سما)، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد که بازگشت تشکیلات خودگردان به مذاکرات سازش با اسرائیل اقدامی یکجانبه است که موضع واقعی ملت فلسطین را نشان نمی دهد و همه گروه های فلسطینی با این موضع مخالف هستند.

سامی ابوزهری، سخنگوی حماس در اظهاراتی خبری گفت: حماس مجددا از عباس می خواهد که از گامی که برای بازگشت به مذاکرات سازش برداشته به عقب بازگردد چرا که این اقدام خطر شدید برای قضیه فلسطین است و تنها اشغالگران اسرائیلی از آن استفاده می‌برند.

مذاکرات تشکیلات خودگردان با اسرائیل قرار است از امشب در واشنگتن تحت میانجیگری دولت آمریکا پس از سه سال وقفه برگزار شود.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین بار دیگر با مذاکرات سازش مخالفت کرد

جبهه خلق برای آزادی فلسطین به عنوان عضو سازمان‌ آزادی‌بخش فلسطین (ساف) مخالفت خود با مذاکرات سازش را اعلام کرد.

به گزارش فارس به نقل از المنار، جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد که تصمیم برای از سرگیری مذاکرات سازش مورد حمایت همه گروه‌های فلسطینی ساف نیست.

«خالده جرار» نماینده جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت که این جبهه با از سرگیری مذاکرات سازش مخالف است زیرا یک تصمیم فردی است و تصمیم محمود عباس است.

وی افزود که این مذاکرات تحت نظارت آمریکا انجام می‌شود همانطور که 20 سال قبل نیز در خصوص توافقنامه اسلو رخ داد و راه برای تاسیس تشکیلات خودگردان باز شد.

جبهه خلق همچنین در بیانیه‌ای به افشای حقایق پشت پرده مربوط به ازسرگیری دوجانبه مذاکرات سازش پرداخت و کمیته اجرایی ساف را به مسئولیت‌پذیری و عمل به مسئولیت خود در قبال افکار عمومی فلسطین که واقعیت‌ها را تحت عنوان ازسرگیری مذاکرات سازش از آن پنهان می‌کنند، فراخواند.

این جبهه همچنین تصریح کرد که تعهدات «جان کری» مبنی بر تمرکز مذاکرات بر مرزهای سال 1967 و به رسمیت شناختن «دولت یهودی» عملا تعهد آمریکا برای طرف فلسطینی را تضعیف و حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود را نقض می‌کند و علاوه بر آن قبول این تعهد، خروج از تصمیم شورای مرکزی و موضع گروه‌های ملی و اسلامی است.

جبهه مذکور همچنین نسبت به بازی لفظی با ارتباط دادن حق طبیعی و قانونی به آزادی اسرا از طریق ارائه امتیازات جدید و آنچه که پیشرفت در مذاکرات خوانده می‌شود، هشدار داد.

کد خبر 225211
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار