همشهری آنلاین: تنها راه آزاد سازی سرزمین فلسطین، تلاش‌های مشترک کشورهای منطقه به منظور تقویت مدل کنونی مقاومت علیه صهیونیسم است.

فلسطین

شوکت چاندان روز پنج شنبه (۱۰ مرداد) در گفتگو با شبکه پرس تی وی گفت: «فلسطینیان نیازمند آنند که مردم و دولت ها و کشورهای منطقه ظرفیت مقاومت علیه صهیونیسم و امپریالیسم را در خود ایجاد کنند.»

وی اسرائیل را به عنوان «خنجری در قلب ملل عرب و مردم منطقه» خواند و خاطر نشان کرد که مردم منطقه خاورمیانه باید توجه خود را بر «دشمن مشترک» خود متمرکز کنند.

این کارشناس سیاسی افزود: «در صورتی که مردم فلسطین از سوی همسایگان خود در منطقه حمایت نشوند، سازمان ملل نمی‌تواند با سحر و جادو کاری برای فلسطین انجام دهد؛ این واقعیتی بی پرده است.»

چاندان از کشورهای منطقه به خاطر از دست دادن فرصت های موجود برای نشان دادن همبستگی خود علیه اسرائیل و فراهم کردن شرایط برای ایجاد ظرفیت ها انتقاد کرد.

وی از دولت های منطقه خاورمیانه خواست تا مقابل اسرائیل بایستند و از «برنامه مقاومت» براساس مدل مقاومت فلسطینیان و همچنین مدل جنبش مقاومت حزب الله لبنان حمایت کنند.

وی این اظهارات را در آستانه روز بین المللی قدس در روز جمعه (۱۱ مرداد) عنوان کرد.

آیت الله العظمی روح الله خمینی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران در آگوست ۱۹۷۹ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کرد و از مسلمانان جهان خواست تا همه ساله با حضور در خیابان ها از آرمان ملت فلسطین حمایت کنند.

کد خبر 225501
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها