همشهری آنلاین: وزارت خارجه ایران از بیانیه مشترک وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در منامه انتقاد کرد.

وزارت خارجه ایران از بیانیه مشترک وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در منامه انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به بیانیه مشترک وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در منامه و اظهارات برخی مقامات شرکت کننده در حاشیه نشست مزبور درباره جمهوری اسلامی ایران گفت: متاسفانه در جریان برگزاری این نشست شاهد برخی مواضع غیراصولی و بی‌پایه بودیم که نشان‌دهنده درک نادرست این کشورها از واقعیت‌های جاری منطقه است.

او افزود: تکرار ادعای بی اساس دخالت ایران در تحولات سوریه در حالی صورت می‌گیرد که برخی از این کشورها با مواضع خصمانه خود هرگونه راه‌حل سیاسی را با شکست مواجه کرده و با حمایت از گروه‌های مسلح تکفیری به بهانه حمایت از مردم بی‌گناه به قتل و غارت مردم این کشور دامن زده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره جزایر سه‌گانه ایرانی، برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران، نیروگاه هسته‌یی بوشهر و بی‌توجهی به تغییرات و تحولات جاری در منطقه خلیج فارس را مصداق‌های بارز و روشن ناآگاهی آنان نسبت به وا قعیت‌ها و حقایق موجود در صحنه سیاسی منطقه مهم و حساس خلیج فارس ذکر کرد.

 

کد خبر 221321
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز