همشهری آنلاین: یاهو اعلام کرد در شش ماه گذشته بیش از ۱۲ هزار درخواست از طرف دولت آمریکا برای انتقال داده‌های خصوصی شهروندان و کاربران سرویس‌های این کمپانی دریافت کرده است.

yahoo prism

در پی افشاگری ادوارد اسنودن اعتراضات و انتقادات گسترده به دولت آمریکا بالا گرفت و پس از افشای اطلاعات مرتبط با طرح عظیم جاسوسی پریزم که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا اجرا می‌شود؛ حالا نکات تازه‌تری مطرح شده است.

به گزارش رادیو دولتی آلمان؛ مریسا مایر٬ مدیرعامل کمپانی یاهو گفته است که اجازه انتشار آمار مربوط به درخواست اطلاعات کاربران خارج از مرزهای آمریکا از آنها سلب شده و در صورت انتشار این آمار این کمپانی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. او از دولت آمریکا درخواست کرده که حتما در اسرع وقت در موضع خود نسبت به این موضوع بازنگری کند.

پیش از این کمپانی اپل اعلام کرده بود که از دسامبر سال گذشته بیش از ۵ هزار درخواست مشابه از سوی دولت آمریکا دریافت کرده که بر اساس آن مجبور شده، اطلاعات خصوصی بیش از ۱۰ هزار کاربر را در اختیار مقامات امنیتی قرار دهد.

فیس‌بوک هم اعلام کرده بود که در نیمه اول سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۱۰ هزار درخواست مشابه دریافت کرده که چیزی بین ۱۸ تا ۱۹ هزار کاربر را هدف قرار داده است.

این رقم برای کمپانی مایکروسافت نزدیک به ۷ هزار درخواست است که معطوف به کسب داده‌های بیش از ۳۲۰۰ کاربر بوده است.

کد خبر 220569
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز