مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: زنان همواره در عرصه‌های مهم کشور نقش‌آفرین و حماسه‌آفرین بوده‌اند و امسال نیز در عرصه حماسه سیاسی و اقتصادی خط شکن این حماسه خواهند بود.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس سردار محمدرضا نقدی امروز در همایش 12 هزار نفری زنان بسیجی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در ورزشگاه آزادی در حال برگزاری است، گفت: سلام بر فاطمه کوثر منشا کل خیر، مبدا کل خوبی، مشکات نور، فاطمه صدیقه همه راستی و درستی، مطهره همه پاکی، زکیه کمال اخلاص، شهیده شاهد بر همه تاریخ. در شگفت نیستیم که چرا برجسته پیروزی‌های رزمندگان اسلام با رمز مبارکش رقم خورد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی‌مان با همین رمز پیروز شد تقارن ولادت امام راحل با ولادت حضرت صدیقه کبری کشف این رمز است بلکه خود خدای متعال نیز آفرینش را با رمز یا زهرا (س) خلق کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: ارتباط زنان مؤمن ایرانی با همین رمز و تبعیت از این الگو که زنان ما را در بالاترین جا و در صدر تمام زنان عالم نشانده است تا جایی که ولی امرمان امام خامنه‌‌ای عزیز می‌فرمایند زنان مجاهد مسلمان ایرانی معلم ثانی برای تمام زنان جهان خواهند بود پس از معلم اول که زنان صدر اسلام بودند.

سردار نقدی ادامه داد: هفت هزار زن شهید درخشان‌ترین جلوه این حقیقت هستند، قله زنان ایرانی هستند، سلام بر شهیدان، سلام بر پاره‌های تن رسول اکرم (ص)، سلام بر پیکرهای غرق به خون در اوج حیا و شرافت، سلام بر قدم‌های زنانی که زیر شدیدترین شکنجه‌ها نلرزیدند و حسرت یک آه را بر دل دشمنان نهادند.

وی افزود: سلام بر چادرهایی که پرچم آزادیخواهی مظلومانند، سلام بر دستان نحیفی که در آخرین لحظات حیات تمام توان خود را در پنجه‌های خود جمع کردند تا حجاب شرف را بر تن کشند تا مبادا حتی لحظه‌ای چشم نامحرم بر آن‌ها بیفتد و درود بر زنان مجاهد که با قیام زهرا گونه و زینب گونه خود یاوه‌گویان را بر سر جایشان نشانده بودند و کسانی که اسوه حضرت زهرا (س) را افسانه می‌خواندند و غیر قابل تطبیق با زندگی امروز می‌پنداشتند نشان دادند که می‌‌توان در دنیای امروز فاطمی زندگی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: چه تنگ نظر هستند کسانی که زنان را تنها در مطبخ و حرمسرا می‌دانند و حضور اجتماعی زنان را بر نمی‌تابند و چه کوته‌بین‌ هستند کسانی که حضور اجتماعی زنان را تنها در مد و مزون‌ها می‌بینند و آنهایی که ارزش زنان را با سهم دیه و سهم‌الارث آنها می‌سنجند بی‌توجه به حقایق هستی تمایز و تفاوت خلق زن و مرد را نادیده می‌گیرند.

سردار نقدی ادامه داد: زن مسلمان مجاهد ایرانی و دلداده خدا حضور در عرصه اجتماعی را در آرایش و خیابان‌گردی نمی‌داند و پیوسته خلوت را ترجیح می‌دهد و تربیت فرزندان صالح را در اولویت قرار می‌دهد اما با تیزبینی تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را زیر نظر می‌گیرد و آنگاه که وقت است نقش آفرینی می‌شود با همان پاکدامنی، حجاب، عفت، نجابت و شرف چنان می‌درخشند که همگان را متحیر می‌کند.

وی ادامه داد: همانگونه که حضرت زینب (س) با خطبه‌ای کوتاه و اعجاز گونه دشمن را متحیر کرد زنان مسلمان ایرانی نیز با تأسی از همین زن می‌‌توانند جادوی ادعای آزادی زن توسط زورگویان را باطل کنند و یک الگو ارائه دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: زنان ما در دوران پیش از انقلاب 80 درصد و بیشتر بی‌سواد مطلق بودند و حتی خواندن و نوشتن نمی‌دانستند و نتیجه پیروزی از الگوی جمهوری اسلامی است که هم‌اکنون بیش از 80 درصد زنان کشور با سواد هستند و ظرفیت اعظم دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که نشان می‌دهد چه کسی و با چه مرامی در آزادی زن و ادعای نبوغ زن صادق و چه کسی دروغ‌گو است.

وی ادامه داد: تفکر غربی و لیبرالی آنها که گوش فلک را کر کرده است اسلام را به خاطر نقش متفاوت اجتماعی زن و مرد محکوم می‌کنند.

سردار نقدی افزود: اگر تمام عالم را بگردید دختر 14 ساله‌ای را پیدا نخواهید کرد که در ابتدای جوانی مقالات ارزشمند را از خود به جا گذارد و عاشقانه به دنبال شهادت باشد و زمانیکه ضد انقلاب حمله می‌کند جلوتر از مردان به میدان بشتابد و به آن‌ها حمله کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: به همین سبب است که بیشترین خصومت دشمنان و نقشه‌های مزورانه و ظالمانه آنها با جمعیت زنان کشور ما است و انبوه طرح‌ها را برای به زانو در آوردن زنان به کار می‌گیرند چرا که آنان از زنان مجاهد ایرانی لطمه خورده‌اند اولین شهیدی که هفدهم شهریور به خاک و خون غلتید و در مقابل سفاکان رژیم صهیونیستی ایستاد یک دختر 17 ساله بود از همان زمان تا امروز این ایستادگی از زنان ما بوده است که آمریکا و ابر قدرتان را به ذلت کشانده است.

وی افزود: حضور زنان در تمام عرصه‌های سیاسی و فرهنگی نقشی سرنوشت‌ساز است امروز روز حماسه سیاسی و اقتصادی است و این مسیر حماسه را باید ادامه داد که زنان ما همواره نقش اول را در حماسه‌آفرینی ایفا کرده‌اند و با حضور حماسه آفرین زنان در صف صندوق‌های رای در 24 خرداد ماه حماسه‌ای دیگر خلق می‌شود که شکست‌های قبلی استکبار را از یادش می‌برد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در خصوص نقش زنان در حماسه اقتصادی گفت: در حماسه اقتصادی بدون شک زنان نقش‌آفرینان اول هستند بیشترین مشکلات اقتصادی کشور ما به فرهنگ اقتصادمان برمی‌گردد اگر ما الگوها را اصلاح کنیم و صرفه‌جویی کنیم و به جای مصرف کالاهای خارجی کالاهای تولید داخل را استفاده کنیم و سبک زندگی اسلامی را در دستور کار قرار دهیم حماسه بزرگی خلق خواهد شد.

سردار نقدی ادامه داد: همه می‌دانند نقش زنان در تحقق این اهداف تا چه حد تأثیرگذار است و با صرفه‌جویی و ممانعت از ورود کالاهای خارجی به منزل و تربیت فرزندان خود برای استفاده از تولیدات داخلی می‌توانند گام مهمی را در خلق حماسه اقتصادی بردارند.

سردار نقدی ادامه داد: جامعه زنان بسیجی ما که بحمدالله از آغاز انقلاب تا به امروز پیشتاز بوده‌اند انشاء‌الله امسال نیز نقش خود را بهتر نشان خواهند داد چرا که اگر از ملت ما سوال کنند که بلافاصله بعد از کلمه حماسه چه واژه‌ای به ذهنتان خطور می‌کند کلمه بسیج را ادا می‌کنند.

وی ادامه داد: همانطور که بسیج خط شکن حماسه بود انتظار داریم که امسال باز هم خط شکن حماسه باشند.

وی با تبریک روز معلم و روز کارگر در پایان خاطرنشان کرد: از خدا می خواهم همانطور که تاکنون به زنان ما ثبات قدم در راه نورانی حضرت صدیقه‌ کبری (س) عطا فرموده است این زنان شریف را در راه زینبی و فاطمی تا ظهور امام زمان (عج) استوار بدارد.

کد خبر 212030
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار