همشهری آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع بسیجیان استان هرمزگان با بیان اینکه بشریت در یک پیچ بزرگ تاریخی قرار گرفته و در حال پذیرش تمدن جدید برای آینده است، اظهار داشت:

تمدن غربی در تمامی عرصه ها و از جمله مهمترین ادعاهای خود مبنی بر ایجاد رفاه و ثروت شکست خورده و در تامین سایر نیازها از جمله تامین اخلاق، حفظ کانون خانواده، ارائه سبک زندگی آرام و برقراری امنیت روانی و اخلاقی در جامعه نیز به کلی نا موفق بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وی افزود: هم اکنون وضعیت اقتصادی آمریکا بحرانی است و اگر دزدی آنها از چاههای نفت کویت و عربستان نباشد دیگر نمی تواند به همین حالت مرگ مغزی که در آن قرار گرفته هم ادامه دهد. همچنین در کشوری همچون آمریکا که به مردم خود وعده رفاه داده بود، در حال حاضر هفت میلیون کارتن خواب وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین جنگ میان ایران و آمریکا را نه بر سر مسائل هسته ای، سیاسی و حقوق بشر بلکه جنگ بین تمدن ها دانست و افزود: امروز فرآیند جا به جایی تمدن ها در حال شکل گیری است و روگردانی از تمدن غربی در جوامع بشری حتی در قلب خود آمریکا رایج شده و این مسئله کاملا مشهود است و روزانه هزاران انسان در دنیا به اسلام روی می آورند و در تمامی قاره های دنیا جمعیت کسانی که به اسلام گرایش پیدا می کنند به طور میلیونی در حال افزایش است.

ناکامی دشمنان در عرصه جنگ فرهنگی

سردار نقدی با بیان اینکه استکبار پس از شکست در عرصه جنگ ترور و جنگ همه جانبه نظامی با ایران به مقابله فرهنگی پرداخت، عنوان کرد: غرب در عرصه تهاجم فرهنگی حتی در دولت گذشته و مجلس ششم نیز نفوذ پیدا کرد و افرادی در این میان در مقابل آنها سر تعظیم فرو آوردند و حرف های سازش کارانه با غربی ها زدند و به این ترتیب فتنه 18 تیر 78 شکل گرفت چون آنها می دانستند که ملت ایران با جنگ نظامی به زانو در نمی آید و تنها با از دست دادن ایمان خود، شکست می خورد.

وی خاطرنشان کرد: در دورانی که نتیجه آن فتنه سال 78 بود، جاسوسان دشمن حتی در میان دانشگاهیان ما نفوذ کرده و افکار خود را ترویج می دادند و تعدادی از نخبگان ما استحاله شده و شیفته غربی ها بودند اما مردم با ایمان ما در 23 تیر ماه 78 به صحنه آمدند و انقلاب اسلامی را تثبیت کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: سپس آنها 10 سال دیگر برای غلبه فرهنگی بر ملت ایران برنامه ریزی کردند و دوباره خواستند نتیجه این کار خود را بگیرند اما ملتی که عاشورا، فاطمیه، نیمه شعبان، رمضان و اعتکاف دارد به این راحتی ها ایمان خود را از دست نمی دهد و به سمت دشمنان نمی رود.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آمریکا حتی با اقتدار امنیتی ایران نیز نمی تواند مقابله کند، خاطرنشان کرد: در عرصه جنگ امنیتی نیز آمریکا از ایران شکست خورده و نیروهای ایران یک هواپیما را نشاندند که در آن ریگی بود اما آمریکایی ها صدها هواپیمای ما را می نشانند اما تاکنون از آن یک سیخ هم پیدا نکرده اند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دشمن حتی برای جذب نخبگان کشورمان برای آنها پاکت های پول می فرستد و آمریکا جایزه اسکار را قربانی مقابله با ایران کرده و طی دو سال اخیر به دو فیلمی که یکی از آنها توسط یک ایرانی و دیگری را خودشان ساخته اند، جایزه اسکار را اهدا کرده اند و نفرت دشمنان از ملت ایران حتی در عرصه ورزش نیز خود را نشان داده و می خواهند برای ناتوان نشان دادن ما، ورزش کشتی که برای ایران مدال آور است را از المپیک حذف کنند.

مقابله با منابع درآمدی ایران

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمن برای غلبه بر ملت ایران در کوتاه مدت به جنگ اقتصادی روی آورده است، عنوان کرد: آنها در ابتدا مهمترین منبع درآمد ایران یعنی نفت را تحریم کردند، سپس تبادلات ارزی و حتی تبادل فلزات گرانبها با ایران را نیز ممنوع کرده و در این جنگ قدم به قدم اقتصادی خود به سراغ دیگر منابع مهم درآمدی ایران نیز رفته اند.

سردار نقدی اضافه کرد: آنها برای مقابله با فروش پسته ایران در دنیا که دیگر منبع مهم درآمد کشور ماست، چندین هکتار باغ پسته در کالیفرنیا ایجاد کرده تا از فروش پسته ایران در دنیا جلوگیری کنند و می خواهند از این طریق با ما مقابله کنند و حتی با تولید فرشهایی با نقشه های ایرانی در دیگر کشورها در پی گرفتن دیگر منبع درآمدی کشور ما نیز هستند.

وی با بیان اینکه تمامی این کینه توزی ها برای جلوگیری از رخ نمایی تمدن اسلامی در دنیاست، تصریح کرد: در این عرصه دو راه تسلیم و یا ادامه مقاومت وجود دارد که اگر گوش به فرمان رهبر و ولی امر خود هستیم باید با خلق حماسه اقتصادی و در پیش گرفتن راه اقتصاد مقاومتی، تحریم ها بشکنیم و در عرصه حماسه سیاسی نیز حضوری پر شور و مشارکتی بالا در انتخابات داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اظهارات برخی افراد برای سازش با آمریکا، بیان داشت: ما کشوری بودیم که در گذشته هیچ چیز را نمی توانستیم خودمان بسازیم و وابسته به دیگران بودیم اما هم اکنون تمامی نیازها و تسلیحات خود از زیر دریا تا آسمان را خودمان تولید می کنیم و در رتبه های برتر علمی دنیا قرار گرفته ایم که تمامی این موفقیت ها حاصل مقاومت در برابر آمریکاست.

سازش کاران بدبخت شده اند

سردار نقدی خاطرنشان کرد: سرنوشت تمامی کشورهای سازش کار با آمریکا بدبختی بوده و شاهد هستیم که مردم کشورهای بلوک شرق که زمانی به سمت آمریکا و سازش رفتند هم اکنون روسای جمهور ضد آمریکایی را انتخاب می کنند چون طعم تلخ سازش با آمریکا را با فروپاشی اقتصاد خود چشیده اند.

وی جمهوری اسلامی ایران را کانون قیام و بیداری علیه استکبار دانست و عنوان کرد: ملت های مختلف با الگوبرداری از ملت ایران راه مقاومت در برابر آمریکا را در پیش گرفته اند و هم اکنون که در آستانه پیروزی و برتری هستیم، سازش و عقب نشینی لکه ننگی را پیشانی ملت ایران خواهد کوبید که تا سالها نخواهیم توانست سر خود را در دنیا بلند کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: برخی افراد که هم اکنون مدعی شده و می گویند باید برای کاهش گرانی با آمریکا سازش کنیم، اصلا معنای گرانی را نمی فهمند چون هر هفته باید به اروپا سفر کنند و تنها با فروش املاک آنها می توان شکم چندین خانواده را سیر کرد.

کاهش قیمت نفت پس از سازش با آمریکا

سردار نقدی با بیان اینکه سازش با آمریکا قیمت نفت را کاهش خواهد داد، عنوان کرد: در دوران اصلاحات که برخی افراد از آمریکا تملغ گویی می کردند، قیمت نفت ایران به یکباره از 25 دلار به 10 دلا ر رسید و در دوره های بعدی که ملت ایران بر روی مسئله هسته ای خود مقاومت کرد و تعلیق برنامه های هسته ای برداشته شد، قیمت نفت افزایش یافت.

وی ادامه داد: سازش با آمریکا قیمت نفت را کاهش می دهد و مقاومت در برابر آن نیز قیمت نفت را افزایش می دهد و هم اکنون اگر سازش با آمریکا اتفاق بیفتد، قیمت نفت به زیر 50 دلار می رسد که این مسئله به معنای کاهش درآمدهای کشورمان است و آمریکا که هم اکنون از مذاکره حرف می زند تمامی این محاسبات را انجام داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: اقتصاد ما با سازش آباد نمی شود بلکه تنها با خلق حماسه اقتصادی و در پیش گرفتن راه اقتصاد مقاومتی می توان کشور را آباد کرد.

کد خبر 215513

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار