همشهری آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (ع) گفت: سند مظلومیت حضرت صدیقه سلام الله علیها، سفارش مخفی بودن تشییع، تکفین و تدفین آن حضرت و رسوایی بدخواهان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (ع) گفت: از ویژگی‌های برتر حضرت زهراء(س) یادگار انبیا و اولیاء، تدبیر بسیار ظریف او در سفارش به همسرش علی(ع)است، که نشان از قدرت فکری و آینده نگری او دارد، او با هدف ماندگاری در تاریخ، و اثبات مظلومیت، و رسوایی بدخواهان، به امیر مومنان (ع) سفارش می کند تا تشییع و تکفین و تدفین وی شبانه و با حضور شخصیت‌های مورد تایید، و پنهان ماندن مکان دفن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: از نگاه دین باوران، فاطمه حقیقتی است تاریخی و آفریده ای است استثنائی با امتیازات و ویژگیهای منحصر به فرد که او را در مقام والاترینها قرار داده است.

این پژوهشگر حوزوی خاطر نشان کرد: بدون شک فاطمه زهرا سلام الله علیها برترین بانوی همه قرون و اعصار است، اگر چه این عنوان برای آنان که درکی از اسرار پنهان و حقایق مخفی عالم ندارند شاید کمی سنگین و ناباورانه تلقی شود زیرا از نگاه آنان آدمیان همه یکسان و برابرند و آفرینش ویژه و استثنائی نداریم، و لذا وجود و حضور شخصیتهای بزرگ معنوی و آسمانی را یا انکار کرده و یا لااقل شک و تردید ایجاد می کنند.

این مدیر پژوهشی تاکید کرد: اثبات این مطلب چندان کار سخت و وقت گیری نیست بلکه کافی است تا اندکی رنج و زحمت گذر از پیچ و خمهای تاریخ مکتوب را به جان و دل پذیرا شده و سری به نوشته‌های تاریخ نگاران و ثبت گران وقایع تاریخی بزنیم تا اندکی با ارزش‌های انسانی بانویی که مادر پدر لقب گرفت آشنا شویم.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی این بانو تصریح کرد: از امتیازات این بانوی بانوان که از بارزترین ویژگی‌های منحصر به فرد اوست داشتن پدری به نام پیام آور خاتم، منادی توحید در مرکز آلوده به شرک جزیره العرب، و مادری ثروتمند با گرایش علاقه مندی به خدا پرستی به نام خدیجه که تمام ثروتش را در راه اهداف بزرگ شوهرش تقدیم کرد، و دارای همسری که اگر او نبود برای فاطمه شوهری در کره زمین یافت نمی‌شد، و فرزندانی که دو طرف عرش الهی مزین به نام زیبای این دو بزرگوار است، آری فاطمه در یکی از بهترین خانه ها پا به عرصه وجود گذاشت و در پاکترین فضای موجود در کره زمین نفس کشید و در کنار با ارزشترین همسر زندگی کرد و نیکوترین سیمای زن مسلمان را به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: از دیگر امتیازات شهیده راه ولایت بی توجهی به لذتهای مادی دنیا و قناعت کردن به اندک امکانات موجود در خانه بود که در کمال شگفتی حتی همان اندک را با بینوایان و برهنگان و در راه ماندگان و اسیران تقسیم می کند، که البته این اوج گذشت و ایثار او را نشان می‌دهد.

مدیر گروه علوم حدیث پژوهشکده ادامه داد: امتیاز دیگر شفیعه قیامت توجه به بندگی خداوند و عمل به دستورات عبادی و نیایشهای دلنشین و گاه طولانی اوست که تاثیری جبران ناپذیر بر بدن وی گذاشته بود تا آنجا که مورخان و محدثان در کمال شگفتی نوشته‌اند که پاهای آن حضرت متورم شده بود.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مشی سیاسی حضرت گفت: خطبه‌های عالمانه و افشاگری‌های کوبنده در دفاع از حساسترین مساله سیاسی اجتماعی پس از پدر، آنگاه که اسطوره ایمان و شجاعت و مردانگی و غیرت با توطئه بدخواهان از مسند ظاهری رهبری کنار زده می شود، نام او را به عنوان بانوی اول قهرمان تاریخ ثبت می‌کند.

کد خبر 208933

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار