همشهری آنلاین: در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بارسلونا مقابل بایرن مونیخ قرار می‌گیرد و رئال مادرید و بورسیادورتموند به مصاف هم می‌روند.

اسپانیا در تقابل با آلمان

به گزارش واحد مرکزی خبر قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در "نیون" سویس برگزار شد و چهار تیم راه‌یافته به این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند.

اسپانیا در تقابل با آلمان

بر اساس این قرعه‌کشی بایرن‌مونیخ و بوروسیادورتموند میزبان بارسلونا و رئال‌مادرید در بازی‌های دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هستند. این نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست که چهار تیم پایانی رقابت‌ها از دو کشور (آلمان و اسپانیا) هستند.

دیدارهای رفت 23 و 24 آوریل (سوم و چهارم اردیبهشت) و دیدارهای برگشت 30 آوریل و یک ماه مه (دهم و یازدهم اردیبهشت) برگزار خواهند شد.

از چهار تیمی که به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته‌اند، سه تیم (بایرن، بارسا و رئال) سال گذشته نیز تا این مرحله رسیده بودند. دورتموند جای چلسی را گرفت که در نهایت نخستین قهرمانی خود در این رقابت‌ها را نیز رقم زده بود.

دیدار پایانی هم بیست‌وپنجم ماه مه (چهارم خرداد) در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار می‌شود.

همچنین پیش از قرعه‌کشی دور نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، قرعه‌کشی لیگ اروپا انجام شد که بر این اساس فنرباغچه - بنفیکا و بازل - چلسی دیدارهای دور نیمه‌نهایی این رقابت‌ها را برگزار می‌کنند.

دیدارهای دور رفت 25 آوریل و بازی‌ها برگشت دوم ماه مه انجام می‌شود. دیدار نهایی این رقابت‌ها 15 ماه مه در آمستردام هلند برگزار می‌شود.

قرعه کشی نیمه نهایی لیگ اروپا؛ دیدار راحت چلسی برابر بازل

در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا چلسی برابر بازل قرار می‌گیرد و فنرباغچه برابر بنفیکا به میدان خواهد رفت.

با پایان یافتن دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا و مشخص شدن تیم‌های صعود کننده، قرعه کشی مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها انجام شد که در آن تیم‌ها حریفان خود را شناختند.

به گزارش فارس، در این قرعه کشی که تیم‌های بازل (سوییس)، بنفیکا (پرتغال)، چلسی (انگلیس) و فنرباغچه (ترکیه) قرار داشتند، در نیمه نهایی به شکل زیر برابر هم قرار خواهند گرفت.

فنرباغچه - بنفیکا

بازل - چلسی

کد خبر 208690
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی