همشهری آنلاین: کتاب «زندگی و مبارزات آیت الله مشکینی» با تدوین علی درازی از سوی انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی به بازار کتاب عرضه شد.

کتاب زندگی و مبارزات مشکینی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در این کتاب چنین می خوانیم: تاریخ انقلاب اسلامی ایران روایتگر مبارزات شخصیت‌های مختلفی است که هر یک در گوشه‌ای و بستری به باروری اندیشه‌ی اسلامی پرداخته‌‌اند. ستون خیمه‌ی انقلاب، حضرت امام‌خمینی(ره) بودند و در کنار ایشان شاگردانش تلاش بسیاری در ترویج و نشر افکار و عقاید انقلابی قائد خود انجام می‌دادند.

از میان شاگردان حضرت امام‌ (ره) آیت‌الله میرزاعلی فیض‌مشکینی از جایگاه مخصوصی برخوردار است. آیت‌الله مشکینی ضمن اینکه مدرس علوم دینی بود، به‌عنوان معلم اخلاق هم شهرت یافته که در مبارزات سیاسی علیه حکومت پهلوی پیشگام و پیشقدم بود. وی در جریان فعالیت‌های خود در قم، به‌ویژه حضور در جمع یازده نفری علمای پیشگام اصلاح حوزه‌ی علمیه‌ی قم، مورد پیگرد و دستگیری ساواک قرار گرفت و مدت‌ها در شهرهای مختلف کشور چون کرمان، گلپایگان و کاشمر در تبعید به‌سر برد.

پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های آیت‌الله مشکینی در جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری متمرکز گردید و تا آخرین لحظات عمر پربرکت‌شان از مدافعان سرسخت نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت ‌فقیه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند.

کتاب زندگی و مبارزات آیت الله مشکینی در 541 صفحه و با قیمت 190 هزار ریال و شمارگان 2000 نسخه به بازار کتاب عرضه شد.

کد خبر 207881

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار