همشهری آنلاین: سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده این کشور در گروه 1+5 پس از پایان نخستین روز از مذاکرات با ایران در آلماتی قزاقستان گفت: موفقیت این مذاکرات به وجود اراده سیاسی دو طرف و توانمندی آنها برای بررسی جدی پیشرفت در مذاکرات بستگی دارد.

ریابکوف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، سرگی ریابکوف گفت: "هر نوع گزینه در این جهت امکان پذیر است. همه چیز به دو مورد بستگی دارد: یکی این که تا چه حدی دو طرف بتوانند حسن نیت خود را برای حل و فصل (مساله هسته‌یی ایران) به اثبات برسانند؛ دوم این که توانمندی دو طرف برای تعیین ابعاد مسیر پیشرفت و در عین حال در نظر داشتن نکاتی که باعث ایجاد اختلاف در این مسیر می‌شود و رفع آن چقدر است".

دور جدید مذاکرات سیاسی گروه "1+5" و ایران در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. این دومین بار است که مذاکرات گروه "1+5" و ایران در این شهر برگزار می‌شود.

"سعید جلیلی" دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در آستانه مذاکرات آلماتی اظهار کرد: تهران مایل است حق غنی سازی اورانیوم توسط جمهوری اسلامی در این مذاکرات از سوی گروه "1+5" مورد پذیرش قرار گیرد.

"کاترین اشتون" رییس دیپلماسی اتحادیه اروپا نیز روز پنج شنبه، 4 آوریل، اظهار داشت، از ایران انتظار دارد در مذاکرات آلماتی به پیشنهادات گروه "1+5" پاسخ دهد.

کد خبر 207472
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی