دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: حسین علیزاده آهنگساز و ردیف‌دان که دو سالی سرگرم انتخاب و تدوین قطعاتی از موسیقی در چشم باد بود تا پایان سال از سوی انتشارات «نقطه تعریف» این اثر را در دو سی‌دی به بازار موسیقی عرضه می‌کند.

ایسنا نوشت: حسین علیزاده موسیقی متن سریال «در چشم باد» را با بهره‌گیری از موسیقی دوره‌های مختلف تاریخی سریال، ضبط دوباره کرده و توانسته فضایی قابل درک برای مخاطب فراهم آورد و علاوه بر بهره‌گیری از المان‌ها و نمادهای جغرافیایی و تاریخی با توجه به تسلط بر ردیف دستگاهی از فضا و حجم موسیقی ایرانی برای بیان احساسات و کشمکش‌های داستانی بهره گرفته است.

در این اثر حسین علیزاده (تار، سه‌تار، شورانگیز)، بردیا کیارس (ویلن)، رضا عسگرزاده (بالابان، فلوت، کوبه‌ای)، نیما علیزاده (رباب)، صبا علیزاده (کمانچه)، راحله برزگری و پوریا اخواص (همخوان) به همراهی ارکستر در این اثر هنرنمایی کرده‌اند و ضبط، میکس و مسترینگ این اثر بر عهده رضا عسگرزاده بوده است.

سریال تاریخی «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی به بیان داستان تاریخی، سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ و فرهنگ عامه مردم به خصوص تهران آن روزگار پرداخته بود.

آلبوم موسیقی متن سریال «در چشم باد» از سوی موسسه فرهنگی‌هنری «نقطه تعریف» منتشر خواهد شد.

کد خبر 204902
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز