همشهری آنلاین: حسین علیزاده آهنگساز و ردیف‌دان که دو سالی سرگرم انتخاب و تدوین قطعاتی از موسیقی در چشم باد بود تا پایان سال از سوی انتشارات «نقطه تعریف» این اثر را در دو سی‌دی به بازار موسیقی عرضه می‌کند.

ایسنا نوشت: حسین علیزاده موسیقی متن سریال «در چشم باد» را با بهره‌گیری از موسیقی دوره‌های مختلف تاریخی سریال، ضبط دوباره کرده و توانسته فضایی قابل درک برای مخاطب فراهم آورد و علاوه بر بهره‌گیری از المان‌ها و نمادهای جغرافیایی و تاریخی با توجه به تسلط بر ردیف دستگاهی از فضا و حجم موسیقی ایرانی برای بیان احساسات و کشمکش‌های داستانی بهره گرفته است.

در این اثر حسین علیزاده (تار، سه‌تار، شورانگیز)، بردیا کیارس (ویلن)، رضا عسگرزاده (بالابان، فلوت، کوبه‌ای)، نیما علیزاده (رباب)، صبا علیزاده (کمانچه)، راحله برزگری و پوریا اخواص (همخوان) به همراهی ارکستر در این اثر هنرنمایی کرده‌اند و ضبط، میکس و مسترینگ این اثر بر عهده رضا عسگرزاده بوده است.

سریال تاریخی «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی به بیان داستان تاریخی، سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ و فرهنگ عامه مردم به خصوص تهران آن روزگار پرداخته بود.

آلبوم موسیقی متن سریال «در چشم باد» از سوی موسسه فرهنگی‌هنری «نقطه تعریف» منتشر خواهد شد.

کد خبر 204902

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار