همشهری آنلاین: شبکه راشا تودی با اشاره به دستور آمریکا برای عقب نشینی ۲ ناوهواپیمابر این کشور از سواحل سوریه نوشت که مقامات آنکارا هنوز از این اقدام آمریکا مات و مبهوت هستند.

آمریکا

به گزارش فارس، شبکه راشا تودی گزارش داد که آمریکا دو ناو هواپیمابر خود را که به سواحل سوریه اعزام کرده بود از این منطقه خارج کرد اقدامی که در راستای تلاش «باراک اوباما» برای کاهش تنش ارزیابی می‌شود.

این اقدام همچنین باعث عصبانیت مقامات ترکیه شد که امیدوار بودند آمریکا حضور نظامی خود را در منطقه حفظ کند.

براساس این گزارش، ناو «یو اس اس آیزنهاور» و ناو «یو اس اس ایو جیما آفیبیوس» و 2500 تفنگدار دریایی آن که در سواحل سوریه مستقر شده بودند فراخوانده شدند.

ناو هواپیما بر یو اس اس آیزنهاور که گنجایش استقرار هزاران نیروی نظامی را در خود دارد به منظور آمادگی نظامی آمریکا برای مداخله نظامی در سوریه در صورت استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط «بشار اسد» به نزدیکی سوریه اعزام شده بود اما با کاهش تنش طی روزهای گذشته به این ناو دستور داده شد که عقب نشینی کند.

براساس این گزارش، ارتش آمریکا همواره دارای 2 ناو هواپیما بر در منطقه خلیج فارس است که در ماه گذشته با اضافه شدن ناو «یو اسt> اس استینز» در نزدیکی سوریه این تعداد به 3 ناو هواپیمابر افزایش یافت.

یک مقام ارشد ترکیه در این زمینه به «دبکا فایل» گفته است که اقدام آمریکائی‌ها برای عقب نشینی ناوهای هواپیمابر به هیچ وجه قابل درک و قابل قبول نیست.

این درحالیست که دو کشتی جنگی روسیه با نام‌های نوفوچیرکاسک و ساراتوف نیز دو هفته گذشته برای مدت 24 ساعت در بندر طرطوس سوریه پهلو گرفتند.

کد خبر 194829
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز