همشهری آ»لاین: اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه می‌گوید در حال حاضر ارسال نیروهای نظامی بین‌المللی و یا عربی به سوریه مطرح نیست. در همین حال درگیری نظامی میان نیروهای دولتی و مخالفان ادامه دارد.

اخضر ابراهیمی: سوریه نیازمند راه حل سیاسی است

به گزارش دویچه وله، اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه از روز شنبه اول سپتامبر (۱۱ شهریور) کار خود را آغاز کرد. آقای ابراهیمی جانشین کوفی عنان شده است که پیش‌تر این مسئولیت را بر عهده داشت.

اخضر ابراهیمی در اولین روز آغاز ماموریتش در گفت‌و‌گو با شبکه‌ العربیه از طرف‌های درگیر در سوریه خواست به خشونت‌ها پایان دهند.

نماینده ویژه سازمان ملل با اشاره به اینکه در شرایط کنونی ارسال نیروهای عربی و بین‌المللی مانند ناتو به سوریه مطرح نیست، افزود: «اقدام نظامی به معنی شکست راه‌حل‌های دیپلماتیک برای حل بحران سوریه است.»

وی تاکید کرد که اوضاع دشوار سوریه را نمی‌توان با استفاده از طرح‌های غیرواقعی، سر و سامان داد.

آقای ابراهیمی از حکومت بشار اسد خواست که رنج‌های مردم این کشور را درک کند. وی همچنین تصریح کرد: «باید برای حل این بحران به راه‌حلی سیاسی برسیم تا مردم سوریه نیز به خواسته‌های خود دست یابند.»

نماینده ویژه سازمان ملل برای توقف خشونت‌ها و تلاش برای حل بحران سوریه از طریق دیپلماتیک، بزودی به دمشق خواهد رفت. وی تاکید کرد: نمی‌توان زمان را به عقب باز گرداند. باید اوضاع سوریه را در چهارچوبی تازه تعریف کرد.

اخضر ابراهیمی ۷۸ ساله، متولد شهر عزیزه در الجزایر است. وی در سال‌های آغازین دهه ۹۰ میلادی مدتی را به عنوان وزیرخارجه الجزایر فعالیت کرد. وی همچنین نماینده ویژه سازمان ملل در حل بحران جنگ داخلی لبنان، آفریقای جنوبی، افغانستان و عراق بود.

 2انفجار تروریستی در نزدیکی ستاد مشترک ارتش سوریه

ددر همین حال منابع خبری از دو انفجار تروریستی در مرکز دمشق در نزدیکی مقر ستاد مشترک ارتش سوریه دست‌کم چهار زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش فارس، تلویزیون الدنیا روز یکشنبه از یک انفجار تروریستی در دمشق در نزدیکی میدان امویین خبر داد.

این انفجار در منطقه ابورمانه در خیابان المهدی در نزدیکی ساختمان ستاد مشترک ارتش رخ داد.

تلویزیون سوریه نیز با انتشار این خبر اعلام کرد که بر اساس آمار اولیه، چهار نفر مجروح شده‌اند.

کد خبر 183208
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز