شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک متخصص تغذیه گفت: در فصل تابستان برای پیشگیری از بروز اختلالات و بیماری‌های گوارشی، تنفسی و پوستی در طول سفر سعی کنید از غذاهای نیمه خشک با رطوبت کم و یا از غذاهای کاملا داغ استفاده کنید.

توصیه‌های تغذیه‌ای برای سفر

عماد معصومی، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: شیوع برخی از بیماری‌ها و اختلالات در فصل تابستان در مقایسه با فصول دیگر سال بیشتر می‌شود که بیماری‌های گوارشی و روده‌ای در راس آن‌ها قرار دارند.

وی با بیان اینکه علت عمده و مهم بیماری‌ها و اختلالات در فصل تابستان، تغذیه نامناسب و رعایت نکردن اصول غذایی مناسب است اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن تابستان و افزایش مسافرت‌های برون شهری، رعایت برخی از نکات ساده بهداشتی می‌تواند خطر بروز برخی از بیماری‌های شایع این فصل را به پائین‌ترین حد ممکن برساند.

more در سفر، مایعات مصرف کنید

معصومی ادامه داد: علاوه بر مصرف غذاهای نیمه خشک با رطوبت کم و یا غذاهای کاملاً داغ، مصرف میوه‌های تازه، انواع کنسروها، بستنی پاستوریزه، غذاهای خشک و نان نیز می‌تواند از بروز مشکلات گوارشی و روده‌ای و برخی دیگر از اختلالات در طول سفر پیشگیری کند.

وی یادآور شد: برای اطمینان یافتن از سلامت کنسروها، قبل از بازکردن و مصرف، باید آن‌ها را به مدت 20 دقیقه جوشانید.

معصومی با اشاره به اینکه مصرف کاهو و سبزی‌جات تازه که به دقت ضد‌عفونی و شسته شده باشند نیز خطر بروز اختلالات گوارشی و روده‌ای را کاهش می‌دهد تصریح کرد: پختن مناسب مواد غذایی و پرهیز از نگهداری مواد غذایی پخته شده در کنار مواد غذایی خام و همچنین پرهیز از نگهداری بیش از اندازه غذا در درجه حرارت محیط، از دیگر اصول تغذیه‌ای مناسب در تابستان است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از دست زدن به مواد غذایی آماده مصرف و پس از تماس دست‌ها با مواد غذایی خام و نشسته و مواد زائد و سطوح آلوده باید دست‌ها را با آب صابون به دقت شست.

کد خبر 181455
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار