سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین- هلن صدیق بنای: هیتر پول Heather Poole، سرپرست پرواز در لس‌آنجلس است. حرفه او ایجاب می‌کند، هفته‌ها دور از خانه در سفر باشد. این سفر‌های طولانی به او آموخته است، چگونه کوله‌بار سفرهای، دور و درازش را ببندد.

این‌بار هنگام بستن چمدان سفرش، ما هم با او هستیم.

او می‌خواهد در این چمدان کوچک؛ سه دست لباس‌رسمی، حوله حمام، سه دست لباس شنا، سه جفت کفش - البته جفت سوم را می‌پوشید- وسایل بهداشتی و... را جا دهد.

اولین نکته: لباس‌های تاشده جای بسیار زیادی می‌گیرند. به جای این کار باید آنها را به‌صورت فشرده لوله کنید. لوله کردن لباس‌ها جای کمتری اشغال کرده و کمتر هم چروک‌ می‌شوند.

دومین: همه لباس‌های لوله شده را در کنار چمدان قرار می‌دهیم.

سومین: اول کفش‌ها را در کنار چمدان جا می‌دهیم. بعد لباس‌های لوله شده را به ترتیب، شلوارها و لباس‌های ظریف‌تر روی کفش‌ها‌چیده می‌شود.

چهارمین: لباس‌ها باید مرتب، منظم و فشرده در کنار هم قرار داده شوند.

پنجمین: وسایل سبک و آنهایی که ضروری و دم دستی هستند باید در آخرین مرحله و روی همه لباس ها قرار گیرند.

ششمین: لوازم بهداشتی و آرایشی هم باید در دسترس باشند مانند: شونه و کیف‌دستی...  حالا چمدان به راحتی بسته خواهد شد. نیازی هم به زور و بازو و عرق جبین ندارد.

در تصویر بالا، همین وسایل و همین چمدان به روش سنتی چیده شده است، ببینید... می‌توانید درب ‌آن را ببندید؟

حالا اگر سفر شما کوتاه مدت است و نیاز زیادی به تعویض لباس و استفاده از سایر وسایل ندارید، این نکات در بستن چمدان به شما کمک خواهد کرد.

نکته اول: اونیفرم و شلوار خود را در کف چمدان طوری قرار دهید که ابتدا و انتهای آنها از چمدان بیرون باشد.

دوم: لباس‌هایی که چروک‌شدن‌شان زیاد مهم نیست همراه با لوازم بهداشتی در وسط چمدان جا دهید.

آخرین مرحله: ابتدا و انتهای لباس‌هایی که بیرون گذاشته بودید را با دقت، مرتب و منظم بر روی لباس های رویی تا کنید. تمام شد. سفر خوش.

استفاده از نکات و راه‌کارهای پیشنهادی بالا در بستن چمدان‌های سفری به شما این امکان را می‌دهد که راحت، سبک و بدون اتلاف وقت سفر کنید.

منبع: نیویورک تایمز

کد خبر 109760

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز